Güncel

Bozuk iPad Bataryası Felakete Yol Açtı

Geçtiğimiz hafta Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde ilginç bir olay yaşandı. Michael Macaluso adında ki vatandaş bozuk iPad bataryasının evinde yangın çıkardığını iddia ederek Apple‘a dava açtı. Cihazı olması gerektiği gibi kullandığını iddia eden Macaluso hiç bir parçanın değiştirilmediğini söyledi.

Bozuk iPad Bataryası Felakete Yol Açtı
Bozuk iPad Bataryası Felakete Yol Açtı

Bozuk iPad Bataryası Ciddi Maddi Kayıplara Yol Açtı

Michael Macaluso‘nun sigorta şirketi Allstate Insurance. Evin onarımı için 142,000 dolar ödendiğini beyan etti. Buna ek olarak bu ödemenin Apple’ın yapması gerektiğini düşünerek Apple’a dava açtı. Yani konuyu toparlayacak olursak hem evin sahibi Michael Macaluso, hem de sigorta şirketi evin tadilat masraflarının karşılanması için Apple’a dava açtı.

Yaşanan Olaylar iPad’den Kaynaklanmıyor Olabilir. Geçen günlerde bu duruma benzer bir durum İngiltere’de yaşandı. 18 mart gecesi İngiltere’nin Birmingham şehrinde yaşayan Amy Hall orijinal şarj aleti ile şarj ettiği iPhone’unun bir anda alev aldığını ihbar etti. Olay esnasında battaniyenin yandığını belirten Hall, itfaiye ekiplerinin hızlı davranması sonucu olayı hasarsız atlattı.

Konu hakkında haber yapan yerel gazeteler cihazın şarj adaptörünün orijinal olamadığını iddia etti. Fakat Amy bu iddiaları kesin bir dille yalanladı. Apple bu olay hakkındaki araştırmalarını halen devam ettiriyor. Buna ek olarak şirket şarj aletlerinin nemli ve havasız ortamlarda kullanılmaması gerektiğini kullanım kılavuzuna ekledi.

Bu ve bunun gibi ilgi çekici haberleri Teknotomy güncel adresinde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu