K-Pop

BTS Billboard Tarafından 2020 Yılının En Büyük Pop Yıldızları Seçildi

BTS’nin dünya çapındaki başarılarını kanıtlamasının sonunda Billboard, grubu 2020 yılı için “Greatest Pop Stars (En Büyük Pop Yıldızları)” listesine resmen ekledi. Liste 1981 yılından beri yayınlanıyor ve Billboard, listeye her sene o yıl içinde özellikle parladığına inandıkları yeni bir sanatçı ekliyor. Yapılan açıklamada Mia Nazareno, genç gruba bu başarının verilme nedenlerinden bahsetti:

bts greatest pop stars billboard
BTS Billboard Tarafından En Büyük Pop Yıldızları Seçildi

“BTS, uluslararası düzeyde başarılı beş yıllık turnelerinin ardından, Billboard 200’de 3 adet albüm ile birinci sırada yer aldı. RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook’un dâhil olduğu bu grup, istikrarlı bir şekilde hayran grupları olan ARMY ailesine dünyanın her yerinden birçok takipçi kazandı. Böylece alanlarında asıl olması gereken ABD atılımını gerçekleştirerek 2020’nin en büyük pop yıldızları oldu.”

BTS En Büyük Pop Yıldızları Olmayı Gerçekten Hak Ediyor

Grubun Billboard Listesinde “BE” ile beşinci kez birincilik sırasını kazandığını, çeşitli şovlarda büyük ödüller elde ettiğini ve Bang bang Con Live sanal konserindeki başarılarını sıraladığımızda burada söylenen her övgüyü ne kadar hak ettiklerini hepimiz biliyoruz. Bu liste, sanatçının parçalarını ve albümlerini dikkate almakla kalmıyor, özellikle BTS için grubun müzik dışında yaptığı aradaki her işe de odaklanıyor.

Örneğin, BTS’in sosyal bilincini ve Amerika’daki ırksal hesaplaşmaya olan tepkisini de dikkate alıyor. George Floyd’un Haziran ayında gerçekleşen vefatı üzerine düzenlenen ulusal protestolar sırasında grup, Black Lives Matter hareketine 1 milyon dolar bağışladı. Grubun 2020 yılı boyunca başardıklarıyla en büyük pop yıldızları olmayı hak ettiği gerçeği inkâr edilemez. Tebrikler BTS ve ARMYler!

Kaynak
BTS Named As The Greatest Pop Star Of 2020 By Billboard

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu