K-Pop

BTS 2020 Billboard Müzik Ödülleri Töreninde Sahne Alacak

Amerika Birleşik Devletleri’nde şarkılarıyla 1 numaraya yerleşen Bangtan Boys, Billboard Müzik Ödüllerinde sahne alacak.

BTS, içinde bulunduğumuz haftada her gece farklı bir performans ile “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” da sahne aldı. Programın 30 Eylül’de yayınlanan bölümünde grubun “HOME” performansını sergiledi sırada ödül töreninde sahne alacağını duyuran bir reklam gösterildi.

2017 yılından bu yana Billboard Müzik Ödülleri törenine katılan grup, ilk sahnesini 2018 yılında “Fake Love” ile almıştı. 2019 yılında Halsey ile çıkardıkları şarkıları “Boy With Luv” sahnesini gerçekleştirdiler. Bu ödül töreninde ilk kez sahne alan Koreli sanatçı olmalarının yanı sıra bu yıl üst üste üçüncü kez performans sergilemiş olacaklar.

BTS Billboard Müzik Ödülleri’nde Hangi Dallarda Yarışıyor?

Geçtiğimiz sene “En İyi İkili / Grup” ödülünü kazanan ilk Koreli grup olan BTS aynı zamanda 2017 yılından bu yana “En Sosyal Sanatçı” olarak taçlandırılıyor. Grup, bu yıl yine “En İyi İkili / Grup” ve “En Sosyal Sanatçı” ödülleri için yarışıyor. 2020 Billboard Müzik Ödülleri, 14 Ekim tarihinde canlı olarak yayınlanacak.

BTS
BTS

Grup, Ağustos ayında yayınladıkları hitleri “Dynamite” ile Kore’de tüm müzik listelerini altüst etti. Grup bu şarkı ile aynı zamanda Billboard’un Hot 100 listesinin de zirvesinde. Ayrıca aynı şarkının Billboard’un Global 200 ve Global Excl. US listelerinde de hüküm sürmesiyle grup dünya çapında bir başarı yakaladı.

Teknotomy K-Pop kategorisinden diğer tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu