K-Pop

BTS RM, Billboard Hot 100 Listesi ve Elçi Olarak Seçilmeleri Hakkında Konuştu

BTS, “Gelecek Nesillerin ve Kültürün Özel Cumhurbaşkanlığı Elçileri” seçildikten sonra geçtiğimiz günlerde SBS kanalının Eight O’Clock News programına konuk oldu. Programda, Billboard Hot 100 listesinde art arda sekiz hafta bir numara olmanın yanı sıra özel olarak seçilmeleri konusundaki düşüncelerini de paylaştı.

bts rm sbs 8 oclock news
RM, Bunların Bir Rüya Gibi Geldiğini Söylüyor

Grubunun lideri RM, tüm bunların bir rüyaymış gibi hissettirdiğini ve Permission to Dance ile sadece baton touch (bayrak yarışında bir koşucudan diğerine bir sopayı geçirme terimi) yapmakla ilgili şaka yaptıklarını söyledi. Ayrıca RM açıklamasında “Rahatlamanın ve sempati göstermenin en iyi yolu müziktir. Çünkü biz şarkıcıyız ve Permission to Dance ile Dynamite gibi şarkılar da bu şekilde oluşturuldu.” dedi.

BTS Dünyadaki Gençlerle Umut Mesajı Paylaşacak

Geçtiğimiz günlerde ise popüler erkek K-Pop grubu, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae In tarafından “Gelecek Nesiller ve Kültür için Özel Cumhurbaşkanlığı Elçileri” olarak belirlendi. Dünyadaki gençlerle bir umut mesajı paylaşmak için 76. Genel Kurul’a da katılacaklar. RM bu konu hakkındaki düşüncelerini şöyle açıkladı:

“Grubumuz günümüzün genç insanlarından oluşan nesille beraber büyüdü. Bu süreçte hissettiğimiz duyguları ifade etmek istedik. Küresel ekonomik krizin ya da toplumsal bazı şeylerin etkilerine hem doğrudan hem de dolaylı olarak tanık olduk ve yaşadık.

Yaşadığımız 2021 krizi sırasında zayıf da olsak, eğer özel kültür elçisi veya BM Genel Kurulu gibi bir şey yapma gücümüz varsa, bunu ülkemiz için, bizlerle büyüyen gençler ve dünyadaki gelecek nesiller için, elimizden geleni buruk ama aynı zamanda mutlu bir şekilde yapacağız. Amerika’ya giderken, görevimizi yerine getirmek ve geri dönmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” –RM

BTS SBS Eight O’Clock News Türkçe Altyazılı

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu