K-Pop

BTS Blood Sweat Tears 700 Milyon Görüntülenmeyi Aştı

BTS Blood Sweat Tears isimli ikinci albümü WINGS’in başlık parçasıyla YouTube’da 700 milyon görüntülenmeyi aştı. BTS tarafından 2016 yılının Ekim ayında yayınlanan müzik videosu 21 Şubat 2021 tarihinde YouTube üzerinde 700 milyon görüntülenmeyi aştı. Parça BTS’in söz konusu başarıyı elde eden yedinci müzik videosu oldu.

BTS Blood Sweat Tears
BTS Blood Sweat Tears

BTS Blood Sweat Tears Billboard 200 Listesindeydi!

Trap türünde bir şarkı olan Blood Sweat Tears, erkek çocukların çatışarak büyümesini anlatan sözler içeriyor. Müzik videosu, duyumsal yönü ve mükemmel ölçeği ile dikkat çekiyor. Ayrıca çok sevilen kpop erkek grubu BTS’in üyelerinin sofistike görsel güzelliği ve muhteşem performanslarıyla uyumlu bir hale gelerek hayranlar tarafından oldukça çok beğeniliyor.

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook’un ikinci stüdyo albümü olan WINGS, Billboard 200 listesinde de uzun bir süre yer aldı. Ek olarak albüm İngiltere’nin resmi albüm listelerine de girerek BTS’in dünya çapındaki başarısını kanıtladı.

Blood Sweat Tears

Sevilen grubun tek başarısı Blood Sweat Tears değil. Grubun, Fake Love, Boy With Luv, Dynamite gibi parçaları da yüksek izlenme sayılarını yakaladı. Geçtiğimiz günlerde grubun DNA isimli parçasıysa 1,2 milyar izlenmeye ulaştı. Böylece grubun küresel popülaritesinin gittikçe arttığı söylenebilir. Ek olarak BTS şu anda K-pop dünyasında küresel popülaritesi böyle büyük olan tek erkek grubu olma onuruna sahip bulunuyor.

Kaynak
방탄소년단 '피 땀 눈물' 뮤비, 7억뷰 돌파…통산 7번째[공식] 원문보기

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu