K-Pop

BTS Boy with Luv ile Bir Başarıya Daha İmza Attı

Dünya çapındaki olağanüstü K-pop erkek grubu BTS, 2019’daki hit parçaları “Boy with Luv” ile YouTube’da başka bir tarihe imza attı. 13 Ocak’ta, BTS Boy with Luv müzik videosu YouTube’da 1,1 milyar görüntülemeyi başarıyla aştı. Grup dikkat çekici bir şekilde, etkileyici çevrimiçi sayıyı, küresel olarak piyasaya sürüldükten sadece bir yıl dokuz ay sonra elde edebildi. Ayrıca, resmi olarak grubun dönüm noktasına ulaşan ikinci müzik videosu oldu.

BTS Boy with Luv ile Başarı
BTS Boy with Luv ile Başarı

BTS Boy with Luv Tek Başarı Değil

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook, hayranlarına altıncı EP Map of The Soul: Persona’nın başlık parçası olarak 12 Nisan 2020’de “Boy with Luv” hediye etti. Sabit gücünü gösteren BTS, geçtiğimiz günlerde oth Gaon Müzik Ödülleri’nde toplam altı kupa kazandı.

BTS Boy with Luv

Grup, Şubat, Ağustos ve Kasım aylarında ise Dijital Kategoride Yılın Sanatçısı ödülünü kazandı. Ayrıca, birinci ve dördüncü çeyreklerde Fiziksel Albüm Kategorisinde Yılın Sanatçısı ödülünü aldı. Ek olaraksa, grup rekor kıran albümleri Map of the Soul: 7 ile Yılın Perakende Albümü ödülünü de aldı. BTS’in bir başka rekor başarısını okumak için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu