Güncel

BTS BRIT Ödüllerine Aday Gösterildi

BTS, küresel müzik pazarında hızla yükselen başarılar bulurken tarihi kilometre taşları elde etmeye devam ediyor. BRIT Ödülleri, BTS’in hit parçası Dynamite için International Group kategorisine adaylığını duyururken, ünlü grup küresel popülaritesini bir kez daha gözler önüne serdi.

BTS Dynamite
BTS Dynamite

BRIT Ödülleri Neden Önemlidir?

BRIT Ödülleri, İngiltere’deki en prestijli müzik ödülleri arasındadır. Tören ilk olarak 1977’de İngiliz Kayıt Endüstrisi Derneği tarafından gerçekleştirildi. Dernek, İngiltere’de oldukça fazla müzik otoritesine sahiptir. Bu nedenle, adaylık haberi BTS için inanılmaz bir başarıdır.

Ayrıca BTS, ödüle aday olarak tarih yazan ilk Güney Koreli sanatçıdır. Binden fazla radyo, TV DJ’i ve sunucunun yanı sıra yayın yöneticileri, plak yapımcısı temsilcileri ve gazetecilerden oluşan bir panel final kazanını seçecek. Grubun aday gösterildiği International Group kategorisinin diğer adayları arasında Fontaines DC, Foo Fighters, HAIM ve Run The Jewels yer alıyor.

Aday Tweet’i

Ek olarak Bon Jovi, Red Hot Chili Peppers, U2, THE CARTERS, Green Day, Tame Impala gibi önde gelen küresel sanatçılar da geçmişti bu ödülü kazandı. BTS’in adaylığının duyurusu 2021 Grammy Ödüllerindeki performanslarından kısa bir süre sonra geldi. Grup, küresel müzik endüstrisinde takdire şayan adımlar atmaya devam ediyor. BRIT Ödülleri bu yıl 11 Mayıs’ta Londra’da düzenlenecek ve ITV üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu