K-Pop

BTS DNA ile Yeni YouTube Rekoru Elde Etti

Dünyanın dört bir yanından hayran kitlesine sahip olan BTS DNA ile 1,2 milyar YouTube görüntülenmesi elde etti. 11 Şubat Perşembe günü, k-pop erkek grubu BTS “DNA” isimli şarkısının müzik videosu ile oldukça yüksek bir izleyici sayısına ulaştı. Söz konusu müzik videosu yüksek çevrimiçi sayıya ulaşan ilk K-pop erkek grubu olduğu için bir tarih yarattılar denilebilir.

K-pop yedilisi RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook 2017 yılının Eylül ayında EP’leri Love Yourself: Her Back’in başlık parçası olarak DNA’yi yayınladı. Grup, yaklaşık üç yıl dört ay ve 23 gün sonra da bu muhteşem başarıyı elde etti. BTS’in DNA’sının ulaşmış olduğu dönüm noktasına ulaşan diğer Kore müzik vidoları PSY’den Gangnam Style ve Gentleman ile BLACKPINK’in DDU-DU-DDU-DU ve Kill This Love oldu.

BTS DNA

BTS DNA ile sadece YouTube başarısı elde etmedi. Parça, yayınlanmasının ardından arka arkaya dört hafta boyunca Billboard’s Hot 100 listesinde yer aldı. Ayrıca 2018 yılının Şubat ayında Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nden (RIAA) altın sertifika aldı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu