K-Pop

BTS Grubunun Üyesi Jimin Röportajda Müzik Yapma Yöntemini Açıkladı

BTS grubuyla yapılan son “BE-hind Story” röportajında, üyeler birbirleriyle müzikleri hakkında röportaj yaparak hayranlarına müzik üretme süreçlerine dair daha derin bir bakış sağladı. Jin, Jimin ile beraber oturdu ve ona müzik yapma yöntemini sordu. Jimin de cevapladı: “Aslında bilmiyorum! Hissettiğim gibi ilerleme eğilimindeyim ve hep bu şekilde yapıyorum. Bu nedenle yöntemimin başkalarınınkine göre biraz fazla zaman aldığını düşünüyorum. Ne zaman ilham gelse çalışmaya başlamam gerekiyor. Böyle özgürce çalıştığımı düşünüyorum”.

bts jimin röportaj
BTS’in Başarılı Vokali Jimin Her İlham Geldiğinde Çalışmaya Başladığını Söylüyor

Jin ona önce melodiyi mi yoksa şarkı sözlerini mi yazdığını sorduğunda, genellikle önce melodi üzerinde çalıştığını söyledi: “Şimdiye kadar, melodi üzerinde çalışırken ilk olarak mevcut bir ritim ve parça üzerinde çalışma yöntemini kullandım. Ancak BE albümü üzerinde çalışırken, bir anahtar kelime olması gerektiğini düşündüm ve şarkının melodisini, ruh halini ve sözlerini bu anahtar kelimeyle uyumlu olacak şekilde yazmayı denemek istedim. İleriye dönük yeni yöntemlerle çalışmanın güzel olacağını düşünüyordum.”

Jimin “Dis-ease” Parçasındaki Geçiş Kısmını Doğaçlama Yazdığını Söylüyor

Jimin, “Dis-ease” adlı parça için köprü (bridge) yazma fırsatı bulduğundan da bahsetti: “Aslında Dis-ease parçasında geçiş kısmı boş bırakıldı. Bu bölümü alacak ve üzerinde çalışacak gibi değildim. Kayıt yaparken kendi kendime mırıldanıyordum çünkü köprü eksikti ve yapımcı ‘Kulağa oldukça hoş geliyor, tekrar deneyebilir misin?’ dedi. Ben de söylemeyi denedim ve sonra bir araya getirdik. Daha sonra bana üzerinde çalışmamı söyledi. Ve melodim kullanıldı, gerçekten minnettar oldum.”

Jin ile röportajı tamamlarken BTS grubunun vokali Jimin,“BE-hind Story” aracılığıyla proje üretim süreçlerinin daha fazlasını paylaşabildiği için ne kadar mutlu olduğunu ifade etti. Böyle bir röportajda hayranlara ne düşündüklerini ve albüm üzerinde nasıl çalıştıklarını biraz daha anlatabilmenin gerçekten güzel olduğunu söyledi. Röportajın tamamını aşağıda izleyebilir ve k-pop haberlerini kaçırmamak için buradan Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Kaynak
BTS’s Jimin Reveals His Own Method For Producing Music

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu