K-Pop

BTS J-Hope Engelli Çocuklara Bağış Yaptı

BTS J-Hope 18 Şubat 2021 tarihiyle 27.yaş gününü kutladı. Sevilen idol doğum gününde Green Umbrella Children’s Foundation’a  150 milyon won bağış yaptı. Çocuk gelişim organizasyonuna göre J-Hope, devam eden COVID-19 salgınıyla yardıma muhtaç çocukların sayısının arttığını duyarak onlara yardımcı olmak istedi. Ayrıca J-Hope, başkalarına da ihtiyacı olanlara yardım etmeleri için ilham olmayı ümit ettiğini belirtti.

BTS J-Hope
BTS J-Hope

Yapmış olduğu bağış ile engelli çocuklara yönelik sosyal ilginin artacağını umut ettiğini söyleyen BTS üyesi, hayranları içinde olumlu bir fark yaratmaya devam ediyor. J-Hope’un yapmış olduğu bağış, küresel sağlık krizi nedeniyle maddi olarak mücadele eden engelli çocuklara yardım amaçlı kullanılacak. Yani bağış, görme ve işitme engelli çocuklar için çocuk bakımı, eğitim masrafları ve tesis desteği sağlamayı içeriyor.

2018 yılında J-Hope, vakfın “Green Noble Club”un 146. üyesi oldu. Bu kulübe 100 milyon won’dan fazla bağış yapan bağışçılar kabul ediliyor. Şu an itibariyle vakfa 600 milyon won bağışta bulunuldu. Ayrıca vakıf son iki yılda BTS J-Hope adı altında 118 sponsorluk yapıldığını açıkladı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu