K-Pop

BTS Jimin Erkeklerin Birincisi

Kore İşletme Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan verilere göre, BTS Jimin, J-Hope ve EXO’dan Kai, K-pop erkek grupları arasında bu ayın bireysel marka itibar sıralamasında en iyi erkek idoller seçildi.

BTS Jimin Birinci
En İyi 3 Erkek İdol

Sıralamalar, kuruluş tarafından analiz edilen tüketici katılımı, medya, iletişim ve topluluk endeksleri gibi çeşitli faktörlere dayanıyor. 19 Kasım’dan 19 Aralık’a kadar çok sayıda erkek grubu üyesi arasından toplam 121.983.511 adet veri incelendi.

653 K-Pop erkek grubu üyesinden, dünya çapında bir üne sahip olan k-pop erkek grubu BTS Jimin, 1 numaradaki görkemli yerini etkileyici bir şekilde tutmayı başardı. Tatlı ve sevimli idol 24 ay üst üste sıralamasını korudu. Ayrıca, 7.180.413 marka itibar endeksi puanına sahip bulunuyor.

BTS Jimin’den Sonra Kimler Geliyor?

İkinci sırada ise BTS’den J-Hope yer alıyor. BTS’in çok sevilen üyesi, geçen aydan bu yana skorundaki inanılmaz artıştan sonra bu yüksek rütbeyi elde etti. Özellikle Aralık ayı için 6.372.532 marka itibar endeksine sahip oldu. Üçüncü sırada yer alan kişi ise EXO’dan Kai. Kai ise bu ay 5.704.162 marka itibar endeksine ulaşmayı başardı.

Listeyi ilk beşe 0tamamlayan diğer iki BTS üyesi, sırasıyla dördüncü ve beşinci olan V ve Jungkook’dur. V, 5.552.753 marka itibar endeksi ile dördüncü sırayı aldı. Jungkook ise toplam 5,305,329 marka itibar endeksi puanına sahip.

Kasım ayının sıralamasını incelemek için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu