K-Pop

BTS On 300 Milyon Görüntülenmeye Ulaştı

Dünya çapında üne sahip olan K-pop grubu BTS On isimli müzik videosuyla YouTube platformunda başka bir dönüm noktası yaşadı. 12 Aralık öğleden sonra grubun “ON” için yayımlamış olduğu müzik videosu YouTube’da 300 milyona ulaştı.

RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ve Jungkook, videoyu 21 Şubat’ta dördüncü stüdyo albümleri Map Of The Soul: 7 ile yayınladı. Müzik videosunun dünya çapında başarılı bir şekilde yayınlanmasının ardından 9 ay 21 gün geçtikten sonra dikkat çekici bir şekilde oldukça fazla görüntülenme elde edildi.

BTS On

Aynı şekilde kayda değer büyük sayıya ulaşan diğer harika şarkıları arasında “Dope”, “Spring Day”, “Not Today”, “Blood Sweat & Tears”, “MIC Drop (Steve Aoki Remix)”, “Fake Love”, “Save Me”, “IDOL” yer alıyor. Ayrıca BTS, Life Goes On parçasıyla da 3 hafta önce 100 milyon görüntülenmeyi aştı.

Küresel başarısı göz önüne alındığında görüntülenme sayıları aslında hiç de şaşırtıcı değil. Ayrıca grup K-pop dünyasında YouTube’da 300 milyon görüntülenmeye ulaşan müzik videosuna sahip olma konusundaki başarısını da istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu