K-Pop

BTS RM Bu Yıl Neden Grammy Ödülü Kazanmadıklarını Açıkladı

BTS RM açtıkları canlı yayında neden Grammy ödülü alamadıklarından bahsetti. Geçtiğimiz günlerde BTS, ilk kez 63. Grammy Awards’da tamamı İngilizce olan ilk parçası “Dynamite” ile performans sergiledi ve yeni bir tarih daha yazdı. Gösteriden sonra üyeler, hayranlarına hiç bitmeyen destekleri ve gösterdikleri sevgiler için bir canlı yayın açarak şahsen teşekkür etti.

bts rm grammy awards
BTS Grammy Ödülleri’nde Performans Sergilerken

BTS RM grubun lideri olarak, sonuçlara karşı olumlu bir tavır sergiledi ve bunu gelecek yıl için daha sıkı çalışmanın bir işareti olarak kabul etti: “Birçoğunuz ödülü almayacağımızı tahmin etmiş olabilirsiniz. Fakat bunu ‘Gelin ve kendiniz alın.’ anlamında bir işaret olarak alıyorum. Ben böyle kabul ediyorum.”  

Bunu bir yenilgi olarak düşünmek yerine, aday gösterilen ve solo performans sergileyen ilk Koreli sanatçılar oldukları gerçeğine odaklandı: “Ödülü alamamanın başarısızlık olduğuna dair birkaç makale gördüm ama bu gerçekten bir başarısızlık değil. Aslında dürüst olursak, ilk kez aday gösteriliyoruz. İlk kez bir grup olarak aday gösteriliyor ve solo performans sergiliyor. Bunu olumlu bir şekilde düşünelim.”

BTS RM Üyelere ve Onları Destekleyenlere Teşekkür Etti

Bu açıklamalarının yanı sıra BTS RM, hayranlara ve üyelere böylesine büyük bir başarıya ulaştıkları için teşekkür etti: “Ah sorun değil. Bu yeterli ve tabi ki hayrete düşmediğimizi söylemek yalan olur. Gerçekten muhteşem adamlar, değil mi? Bir tur alkışlayalım ve beraber harika bir şey yaptığımız için sırtımıza vuralım. Asla durmayalım ve hep devam edelim!”

BTS RM’in performans sonrası açıklamalarından çok daha önce, her zamanki müthiş Minstradamus (Min Yoongi + Nostradamus) (Suga) bunu başından beri biliyor gibi eski bir röportajda, Grammy Ödülleri için bir tahmin yaptı: “Grup olarak hedefimiz, önümüzdeki yıl (2021) Grammy Ödüllerinde performans sergilemek ve bundan sonraki yıl (2022) ödülü almaktır.” Görünüşe göre BTS ve ARMY’ler 2022’de ödülü alacaklar. Fighting!

Kaynak
BTS’s RM Keeps A Positive Attitude After The GRAMMYs And Promises To Work Harder For Next Year

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu