K-Pop

BTS ve BLACKPINK K-POP Grupları Arasında Lider

Kore İşletme Araştırma Enstitüsü’nün yayınladığı bu son listeye göre, BTS ve BLACKPINK en sevilen K-pop idol gruplarının başında yer aldı. Geçtiğimiz günlerde Ocak Ayı için yayınlanan marka itibar sıralamasının analiz araştırması tüketici katılımı, medya, iletişim ve topluluk endeksleri gibi çeşitli faktörlere dayanıyordu. 23 Aralık’tan 23 Ocak’a kadar çok sayıda idol grupları arasından toplam 163.832.057 adet veri toplandı.

#1 BTS İlk Sırada

BTS
BTS ve BLACKPINK K-POP Grupları Arasında Lider 1

Küresel çaptaki inanılmaz başarısını tüm dünyaya kanıtlayan K-POP grubu BTS, bu Ocak ayında marka sıralamasında lider olmaya devam ediyor. RM, Jin, Suga, J-Hope, V, Jimin ve Jungkook 15.664.084 marka itibar endeksiyle sıralamanın en etkileyici grubu oldu. Grup ile ilgili yapılan anahtar kelime analizinde en üst sıralamaya sahip olanlardan bazıları; “Billboard”, “Golden Disc”, “TikTok” olarak belirlendi. BTS grubunun kısa zamanda çok yoğun çalışarak herkesi etkileyebilmesi ve bunu ödüllerle de göz önüne sermesinden dolayı ilk sırayı hakkettiğini söylenebilir.

#2 BLACKPINK İkinci Sırada

BLACKPINK
BTS ve BLACKPINK K-POP Grupları Arasında Lider 2

Marka itibar sıralamasında ikinciliği YG Entertainment’in femme fatale dörtlüsü BLACKPINK aldı. En popüler kadın K-POP grubu ise bu ay toplam 11.865.603 marka itibar endeksine ulaşarak sıralamasını korumayı başardı. Selena Gomez gibi dünyaca ünlü isimlerle de düet yaparak ününe ün katan grup, sosyal medyada en çok konuşulan ve internette en sık aratılan K-POP gruplarındandı.

Yayınlanan listenin ilk 10’u şöyle;

3. TWICE

4. (G)I-DLE

5. IZ*ONE

6. NCT

7. SEVENTEEN

8. EXO

9. GFRIEND

10. MAMAMOO

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu