K-Pop

Time Magazine’in Adayları: BTS ve BLACKPINK

Uluslararası anlamda popülariteleri sürekli artan, sevilen idol grupları BTS ve BLACKPINK, Time Magazine’in 2020 yılı için “Yılın Kişisi” adayları olarak açıklandı. Ünlü Amerikan dergisinin açıkladığı adaylar arasında K-pop sanatçıları olarak sadece BTS, BLACKPINK yer alıyor. Aday gösterilen diğer ünlü kişiler arasında Joe Biden, Papa Francis, Brit Benneth gibi isimler de yer alıyor.

BTS ve BLACKPINK
BTS ve BLACKPINK

BTS ve BLACKPINK

K-pop dünyasının sevilen erkek grubu BTS 2021 Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi. Grubun rekor kıran “Dynamite” şarkısı, En İyi Pop İkili/Grup Performansı kategorisi için yarışıyor. Ayrıca grup 2020 Amerikan Müzik Ödülleri’nde iki kupa kazandı. BTS, üst üste üç yıldır En İyi Sosyal Sanatçı olarak tacı tutmaya devam ediyor. Grup, üst üste ikinci kez de En İyi İkili/ Grup ödülünü aldı.

BTS- Dynamite

Son paylaşımları Around The World ile hayranlarının heyecanını artıran BLACKPINK de küresel müzik sahnesinde fazlasıyla övgü topluyor. Popüler medya şirketi Variety, grup üyelerinin aralık ayı içerisinde Yılın Grubu ödülünü alacağını duyurdu. Sevilen grup BLACKPINK bu unvanı ilk kez taşıyacak.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu