K-Pop

BTS’den Yeni Bir Rekor Başarı

Yayımlanan her parçasıyla dünya çapında olağanüstü bir başarı elde eden K-pop erkek grubu BTS’den yeni bir rekor başarı mini albümleri BE ile geldi. Billboard En İyi 200 albüm listesinde BE albümünün 1 numaraya yükseldiği duyuruldu. BTS’den yeni bir rekor başarı daha; bu yıl iki ayrı albümüyle 1 numaraya çıkan ilk grup oldu.

BE Albümünden Stay İsimli Parça

Billboard tarafından yayımlanan yakın tarihli bir raporda BE, 26 Kasım 2020 tarihinde sona eren hafta boyunca toplam 242 bin adet sattı. Özellikle grup 177 bin geleneksel albüm satışı, 35 bin parça eşdeğeri albüm birimi ve 30 bin akış eşdeğeri albüm birimi kazandı.

BE isimli albüm BTS’in Billboard 200’de 1’inci sıraya yükselen beşinci albümüdür. Grubun daha önce ilk sıraya yükselen albümleri; Love Yourself: Tear, Love Yourself: Answer, Map of the Soul: Persona ve Map of the Soul: 7 isimli albümleridir. Billboard’da bu şekilde başarı elde eden tek Koreli grup BTS’dir. Grubun bu başarıyı garantilemesi yaklaşık iki yıl altı ay sürdü.

BE isimli albümün bir parçası olan Life Goes On ile grubun kısa zamanda 100 milyon görüntülenmeyi aşarak elde ettiği başarıdan da daha önce bahsetmiştik. Ayrıca K-pop dünyasının sevilen grubu BTS, Time Magazine tarafından Yılın Kişisi kategorisine aday gösterildi.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu