Oyun

Bully 2 İptal Edilme Nedenleri

Rockstar Games’in geliştirmiş olduğu ve oldukça sevilen “Bully” hakkında bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgiler 2017 yılında Bully 2’nin iptal edildiğini gözler önüne seriyor. Rockstar Games yıllardır oyuncuların önlerine o yıla damga vuracak oyunlarla çıkıyor. Şu sıralar ise oyuncuların Rockstar Games’den en fazla beklediği oyun GTA 6. Fakat diğer bir taraftan Bully’nin devam oyunu olacak olan Bully 2 de oyuncuları nefeslerini tutan ihtimaller arasında.

Rockstar Games ile ilgili medyaya haber sızdırması ile bilinen Tez2 ve Yan2295, GTA 6 hakkında bütün dikkatleri kendi üstlerine çekecek söylemlerde bulundu. Tez2, GTA forumlarında yapmış olduğu bir yorumda, GTA 6 için ön üretim hazırlıklarının 2015 yılında başladığını, fakat geliştirme sürecinin Red Dead Redemption 2 ve Bully’nin yükleri nedeniyle 2017 yılında bayağı yavaşlamış olduğunu iddia etti.

Bully 2 Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 Yüzünden İptal Edildi
Bully 2 Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 Yüzünden İptal Edildi

Bully 2’nin İptal Olma Sebebi Nedir?

Dev firma en sonunda Bully’nin iş yükünden kurtularak GTA 6 ve 2018 yılında piyasaya gelen RDR 2’ye önem vermeye karar verdi. Yan2295, Reddit‘te yapmış olduğu bir yorumda Tez2’nin söylemiş olduğu iddiaları doğruladı. Her iki isimde Bully 2’nin yüksek boyutlu iki dev proje yüzünden feda edildiğini söylüyor. Bully’nin devam oyununun önceki senelerde de benzer problemler yüzünden iptal edilmiş olduğu düşünülüyor.

Red Dead Redemption 2’nin çıkış gününden sonra iki yıldan fazla zaman geçti ve oyun severler, Rockstar Games’in herkesi beklettiği yeni projesinin GTA 6 olacağını düşünüyor. Şirkette uzun süredir çalışanlar ise, oyunun daha geliştirme aşamasında olduğunu ve %40 ya da %30’luk bir kısmının kaldığını ifade ediyor.

Diğer bir düşünce ise; Bloomberg muhabiri Jason Schreier tarafından. Herkesin beklemiş olduğu GTA 6’nın geliştirme sürecinin hala daha hazırlık aşamasında olduğunu ve kısa bir süre içerisinde piyasaya sürülmeyeceğini öne sürüyor.

Bully 2 Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 Yüzünde İptal Edildi
Bully 2 Red Dead Redemption 2 ve GTA 6 Yüzünde İptal Edildi

Ek olarak Rockstar’ın GTA 5‘i önümüzdeki sene PS5 ve Xbox Series X/S’e getireceği düşünüldüğünde, GTA 6’yı daha çok bekleyeceğimizi düşünebiliriz. Bully projesinin ise 2017 yılında iptal edildiği söylenmiş olsa da tamamen kaldırılmamış olabilir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu