Güncel

Büyük Kulüpler Token Çıkarmaya Devam Ediyor

Büyük kulüpler token çıkarmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere kripto paralarda inanılmaz değer artışı yaşanıyor. Kripto paralarda yaşanan artış insanların, şirketlerin ve takımların ilgisini çekti. Bu ilgi artışının kötü yanları da oldu kötü yanları da oldu. Kötü yanları daha çok insanların dolandırılması oldu. Sahte cüzdan hesapları ve sahte danışmanlar bunun en büyü örneği oldu.

Büyük Kulüpler Token Çıkarmaya Devam Ediyor
Büyük Kulüpler Token Çıkarmaya Devam Ediyor

İyi yanlarından biri de tuttuğunuz takımın fan tokenlarını alabiliyorsunuz. Ülkemizde ve dünya da büyük takımlar Covid-19 virüsünden dolayı yaşanan ekonomik sıkıntıları aşmak için fan tokenları çıkardı. Ülkemizin büyük kulüpleri Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Karşıyaka gibi kulüpler fan tokeni çıkaran kulüpleri oldu. Dünyada da Juventus, Real Madrid ve Bayern Munih gibi büyük kulüplerde taraftarları için fan tokeni çıkardı. Bu büyük kulüplerinin yanına Manchester City’de eklendi.

Büyük Kulüpler Token Satışlarından Kar Elde Ediyor Mu?

Bu büyük kulüpler neden token çıkarıyor? Bu tokenlerinin amacı taraftar ve kulüp arasında bağ kurulmak isteniyor. Bu amacın dışında ekonomik olarak sıkıntı da olan kulüplerin bu satışlar sayesinde ufak dahi olsa gelir elde etmek oluyor. Özellikle Avrupa’nın büyük kulüpleri fan tokeninden büyük kar elde etmeyi amaçlıyor. Fakat şu ana kadar fan tokeninden büyük bir kar elde takım bulunmuyor.

Araştırmacılar büyük takımların neden kar edemediğini araştırmaya başladı ve ilginç sonuçlar ortaya çıktı. İnsanlar fan tokenlerinin piyasa da işlem görmemesinden dolayı satın almak istemiyor. Bu yüzden fan tokenleri ilgi çekmiyor. Yakın zamanda büyük kulüplerin bu konu hakkında çalışmaya yapması bekleniyor. Fakat fan tokenlerın piyasa da işlem görmesi çok uzak bir ihtimal gibi duruyor.

Büyük Kulüpler Token Satışlarından Kar Elde Ediyor Mu?
Büyük Kulüpler Token Satışlarından Kar Elde Ediyor Mu?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu