OyunGüncel

Call of Duty Hesapları Tehlike Altında Olabilir

Oyun devlerinden biri olan Activision firması yaşadığı bir veri sızıntısı yüzünden 100 bin’den fazla kullanıcının hesap bilgilerinin hacker’ların eline teslim etti. Call of Duty hesaplarının çalınmasına dair söylenen söylentiler birçok kişiyi endişelendiriyor. Call of Duty oyununun dağıtımcısı Activision bu söylentileri kabul etmedi. Ancak oyuncular için endişeli bekleyiş devam ediyor. Activision ise böyle durumlarda nasıl bir yol izleneceğine dair bir tweet paylaştı.

100 Bin’den Fazla Call of Duty Hesapları Tehlike Altında Olabilir

Call of Duty hesapları tehlike altında
Call of Duty

Atılan tweet’de bir tane “link” göstererek oyuncuların kullandıkları hesabı nasıl daha güvenli hale getirebilecekleri hakkında bir rehber yayınladı. Oyuncular, Activision’un bu paylaşımına inanmadıkların dile getirdi. Bazı oyuncular oyundaki kaydettiği ilerlemenin kaybolduğunu söyleyip Activision üzerinde baskı oluşturmaya başladı.

Bazı kaynaklar ise çalınan hesapların 100 bin’den fazla olduğunu ifade ediyor. Activision bunun üzerine çalınma ve güvenlik ihlallerini bir kez daha reddetti. Bu konu hakkında şöyle bir açıklamada bulundu: ¨Gizlilik ile ilgili söylenen tüm konuları araştırıyoruz. Oyuncuları her seferinde olduğu gibi Activision hesaplarını daha güvenli bir şekilde korumaları için önlem almaya davet ediyoruz.¨

Activision başka bir açıklama daha yapmadı ve muhtemelen kalan hesapları güvenli hâle getirmeye çalışıyor. Şu an hesabınızı daha güvenli hale getirmenin tek yolu şifrenizi değiştirmek. Çünkü firma iki adımlı doğrulama işlevi sunmuyor. Activision ne kadar söylenen sözleri yalanlasa da oyuncular üzerindeki endişeler yerini koruyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu