Güncel

Capcom Şirketine Siber Saldırı Yapıldı

Geçtiğimiz haftalarda Japon merkezli dünya devi Capcom şirketine siber saldırı yapıldı.Bu konu hakkında yapılan en son açıklamada oyuncuların bilgilerinin tehlikeye atılmadığı vurgulandı.

Capcom Şirketine Siber Saldırı
Capcom Şirketine Siber Saldırı Yapıldı

Bu siber saldırıdan sorumlu grup Ragnar Locker, 1 TB’lık dosyayı çaldıklarını iddia etti ve bir şifre çözücü için 11 milyon dolarlık bitcoin istedi.

Capcom’un açıklamasına göre, hiçbir müşteri bilgisi ihlal edilmedi. Ancak, son basın açılamasında, bazı müşteri bilgileri sızdırılmış olabilir dendi. Bu bilgiler, North American mağazasının müşteri isim soy ismini, doğum tarihini, e-postasını ve e-spor web sitesini kapsıyor. Capcom’a göre, kredi kartları bilgileri de tehlikeye atılmadı. Bunun sebebi ise, üçüncü taraf bir hizmet sağlayıcı kullanıyor olmasındandır.

Capcom, saldırının hepsini henüz doğrulayabilmiş değil. Yani çok fazla bilgi tehlikeli durumda olabilir. Capcom, siber saldırının çıkardığı sorunları halletmek için Amerika ve Japonya yetkilileri ve bir dış güvenlik şirketi ile beraber çalışıyor. Son olarak Capcom, çıkış tarihi belli olmayan Monster Hunter Rise ve Monster Hunter Stories 2 oyunu üzerinde çalışıyor. Ayrıca Resident Evil Village isimli oyunu Nisan 2021’de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda 2022 yılında piyasaya sürülecek SHIELD kod adlı yeni multiplayer oyunu üzerinde çalışmalara devam ediyor.

Oyun haberleri için Teknotomy Oyun sayfasını takip edebilir, en güncel teknolojik haberler için Teknotomy Güncel sayfasını inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu