Android

CAT S42 İlk Antibakteriyel Telefon!

Mikroplar ile Mücadelede Antibakteriyel Telefonlar Ön Plana Çıkıyor

Dünyaca ünlü markalar pandemi yüzünden farklı cihazlar ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise CAT imzalı dünyanın ilk antibakteriyel telefon modeli CAT S42 resmi olarak duyuruldu.

CAT S42 İlk Antibakteriyel Telefon

CAT S42 İlk Antibakteriyel Telefon Özellikleri Nelerdir?

CAT’in imzası olan telefonlar genellikle dayanıklılığı ile ön plana çıkıyordu fakat CAT S42’ye özel olarak yapılmış kaplama ile birlikte yüzeyinde bulunan mikropların yayılmasını önlüyor.

Uzmanların yapmış olduğu uyarılar kapsamında koronavirüsü devam ederken akıllı telefonlar virüslerin hayatını devam ettirebileceği bir ortam oluşturuyor. Biomaster’ın iş ortaklığı ve ISO 22196 sertifikasına göre geliştirilmiş olan telefon, üretim yapılacağı zaman gümüş atomlarının telefona entegre edilmesine bağlı olarak telefonun yüzeyinde mikropların çoğalmasını engelliyor.

Telefonun diğer teknik özellikleri ise ekran tarafında eski küçük bir ekran sunulmuş. 5 inç büyüklüğünde HD Plus çözünürlük sunan telefon bunlara ek olarak cam kısmında Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Telefonun zorluklara karşı dayanıklı olması adına eldiven ya da ıslak elle kullanmak mümkün.

Kamera kısmına gelindiği zaman ön tarafta 5 arka tarafta ki kamera da ise 13 Megapiksellik bir kamera bulunuyor. 3 GB RAM/ 32 GB hafıza ile gelen telefon, işlemci kısmında MediaTek Helio A20‘ye sahip. Batarya kısmına gelindiği zaman ise 4.200 mAh bir batarya kapasitesi bulunuyor. Telefonun 2021 yılının ilk çeyreğinde 299 dolarlık bir fiyat etiketiyle kullanıcılara sunulması planlanıyor.

 

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu