Güncel

CD Projekt Red Hacklendi

CD Projekt Red oyun piyasasının gündeminden düşmüyor. Cyberpunk 2077’nin çıkmasının ardından gözden fazlasıyla düşmüş olan firma şimdi de siber saldırı ile gündeme geldi. Şirketin birçok gizli bilgisini kimliği tespit edilemeyen bir siber korsan ele geçirdi. Korsan elde etmiş olduğu bilgileri halka açıklamak ile firmayı tehdit ederek 48 saat süre tanıdığını ya da pazarlıklara başlamak istediğini söyledi.

CD Projekt Red’den Açıklama Geldi

CD Projekt Red'in Yapmış Olduğu Açıklama
CD Projekt Red’in Yapmış Olduğu Açıklama

Geliştirici ekip resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Firma, şirket içerisinde kalması gereken verilerin ele geçirilmiş olduğunu doğruladı. Ayrıca pazarlıklara yanaşmayacağını da korsana söylemiş oldu. Geliştirici ekip korsanın ele geçirmiş olduğu bilgiler arasında herhangi bir oyuncu verisi olmadığını açıkladı. Fakat bu konuda ki araştırmaların hala daha sürdüğünü söyleyen ekip kesin bir açıklama yapmadı.

Korsanın yapmış olduğu açıklamalar da CD Projekt Red’in yapmış olduğu açıklamalar içerisinde yer aldı. Korsan Witcher 3’ün henüz yayınlanmayan bir versiyonu olduğunu ve kurum içi birçok verinin kendisi ile herhangi bir iletişim kurulmadığı taktirde halka açıklanacağını bildirdi. Yapılan açıklamalara göre firma 48 saat içerisinde korsan ile herhangi bir şekilde iletişim kurmayacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu