Güncel

Çevrimiçi Eczane: Amazon Pharmacy

Gün geçtikçe popülaritesi artan e-ticaret platformu Amazon, müşterilerinin reçeteli ilaçları almasına olanak sağlayan çevrimiçi eczane hizmetini duyurdu. 17 Kasım 2020 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa açılan Amazon Pharmacy hizmetinin birçok sigorta türünü kapsadığı belirtildi.

Çevrimiçi Eczane
Çevrimiçi Eczane: Amazon Pharmacy 1

Çevrimiçi Eczane’den Kimler Yararlanabilir?

Amazon Pharmacy hizmeti, 18 yaş üstü reçeteli hasta olan kullanıcılarına çevrim içi eczane hizmeti verecek. Kullanıcı profilinin oluşturulması ve reçeteli ilaçların kaydedilmesi ile başlayan süreçte, hastanın sigortalı ya da sigortasız bir şekilde ödemeyi gerçekleştirmesinin ardından ilacın eve teslimatı sağlanacak.

Amazon kullanıcılarına sunduğu çevrim içi eczane hizmeti ile sigortası olmayan hastalar için indirim veriyor olmasının yanı sıra 2 gün içinde ücretsiz teslimat imkanı da sunuyor. Ayrıca herhangi özel bir durumda 7/24 çalışan eczacılara sahip olduğunu belirten Amazon, hastaların sorularının cevaplanabileceğini ifade ediyor.

Amazon Pharmacy’nin açılmasının ardından birçok eyalette hizmet vermeye başlamasıyla Amazon’un New York borsasında işlem gören hisselerinde artış yaşanmaya başlandı. Bu artış ABD’li eczane zincirlerinin hisselerine ise kayıp olarak yansıdı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu