Güncel

Chiliz Borsası ve Taraftar Tokenları Nelerdir?

Chiliz borsası Alexandre Dreyfus önderliğinde kurulmuş bir borsadır. Borsanın chz adında bir coini bulunmakla beraber bu coin diğer borsalarda da işlem görmektedir. Chiliz borsasının temel amacı insanlar ile takımları arasında köprü kurmaktır. Bunun içinde taraftar tokenları denilen tokenlar kullanılır.

Şu an mevcut olarak ülkemiz takımlarından Galatasaray, Trabzonspor takımlarının tokenları bulunmaktadır. Başakşehirin’in ise yakın zamanda tokenları geleceği açıklanmıştır. Türkiye’de Karşıyaka’nın da bir token’i bulunuyor fakat bu tokenin üreticileri chiliz değil. Bu nedenle de Karşıyaka token chiliz’de bulunmuyor. Dünya çapında ise Atletico madrid, Barcelona, Roma Manchester City gibi takımların tokenları bulunmaktadır. Buna ek olarak yakın zamanda Ferrari’nin Chiliz ile anlaşma yapması bekleniyor.

Chiliz Borsası Ve Taraftar Tokenları Nelerdir ?
Chiliz Borsası Ve Taraftar Tokenları Nelerdir ?

Taraftar Tokenları Ne İşe Yarar?

Bu tokenların temel oluşum amacı taraftarlar ile takımlar arasında bağ kurulmasıdır. Bu tokenlara sahip olan taraftarlar takımları hakkında söz sahibi olabilirler. Buna ek olarak tokenları satın alarak takımlarına destek olabilirler. Tabi ki bu tokenlarında değişebilen değerleri mevcuttur.

Bazı Önemli Taraftar Tokenlarının Piyasa Değerleri

Token AdıPiyasa Değeri
Milan 7,09
Atletico Madrid7,75
Galatasaray5,26
PSG11,2
Trabzonspor3,32
Apollon Limasol5,21
Barcelona12,48
Juventus10,65
Roma6,36
Tokenların Piyasa Değeri

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu