Girişim Yatırım

Son Günlerin Yükselen Kripto Parası Chiliz Nedir?

Kripto para borsaları son haftalarda inanılmaz bir talep ile karşılaştı. Bunun nedeni Amerika’nın yardım paketi ile birlikte gelen inanılmaz yükseliş. Bu süreçte değerini 10’a katlayan kripto paralar gördük. Bu kripto paralardan biri de Chiliz. Chiliz’e iki hafta önce yatırım yapmış olsaydınız şu an paranız yaklaşık 12 kat artacaktı. Bu inanılmaz yükselişlerin bol yaşandığı kripto sektöründe bile oldukça yüksek. Peki bu Chiliz nedir?

Son Günlerin Yükselen Kripto Parası Chiliz Nedir ?
Son Günlerin Yükselen Kripto Parası Chiliz Nedir?

Chiliz Nedir?

Chiliz Alexandre Dreyfus önderliğinde geçtiğimiz yıllarda kurulan bir Blockchain projesidir. Projenin temel amacı takımlar ile taraftarlar arasında bir köprü kurmaktır. Bunu yapmak için de taraftar tokenleri kullanılır. Taraftar tokenlarını Chiliz’in kendi borsası üzerinden temin edebilirsiniz. Bu sayede tuttuğunuz takım hakkında söz sahibi olabilirsiniz. Zira Chiliz sahip olduğu Socios uygulamasında taraftar token’ı sahiplerine özel ayrıcalıklar tanımlamaktadır.

Taraftar Tokenları Nasıl Satın Alınır?

Taraftar tokenlarını yerli borsamız olan Paribu üzerinden veya Chiliz’in kendi borsası üzerinden sahip olabilirsiniz. Chiliz borsasına para göndermek için kullandığınız borsadan Ethereum ağı yardımı ile gönderim yapabilirsiniz. Fakat bu noktada uyarı yapılması gereken bir yer var. Oda Ethereum ağının oldukça maliyetli ve yavaş bir ağ olduğu gerçeği. Bu sebeple yüksek bir komisyon ödemek zorunda kalabilirsiniz ve transfer süreci biraz uzun sürebilir

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu