Güncel

Chrome Özel Sekmelere Yeni Bir Güncelleme

Chrome Özel Sekmeler, Chrome tarafından sunulan ve artık Android’deki çoğu tarayıcı tarafından desteklenen bir tarayıcı özelliğidir. Özel Sekmeler, kullanıcılara uygulamalar ve web deneyimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Herhangi bir Web Görünümü’ne başvurmak zorunda kalmadan yerel içerik ile web içeriği arasındaki geçişleri daha sorunsuz hale getirir. Tarayıcıyı kullanırken olduğu gibi, kullanıcılar sıklıkla Özel Sekmeler içinde oluşturulan içeriği de paylaşmak isteyebiliyor.

Chrome Özel Sekmeler için Yenilik
Chrome Özel Sekmeler için Yenilik

Chrome Özel Sekmeler için Eylem Düğmesi Ne Anlama Geliyor?

Özel Sekmeler varsayılan bir paylaşım deneyimi sağlamıyor ve birçok uygulama, kullanıcıların içeriği paylaşması için hiçbir yol sunmuyor. Bu, kullanıcıların tarayıcıdaki taşma menüsünden paylaşma eylemini bulmasını gerektiren kötü bir kullanıcı deneyimiyle sonuçlanıyor. Bu işlem, kullanıcıyı uygulamanın dışına çıkarıyor ve bağlantıyı tarayıcıda açarak uygulama etkileşiminin azalmasına neden oluyor.

Chrome Özel Sekmeler
Chrome Özel Sekmeler

Google, özel sekmelerin yeni bir paylaş düğmesi aldığı yeni Chrome 88 güncellemesini yayınladı. Diğer web sitesi geliştiricileri, özel sekmeleri kişiselleştirerek uygulama stillerini eşleştirmenin avantajlarından yararlanabilir. Twitter’da pencereyi açmak için kullanabileceğiniz ve URL’nizi koyabileceğiniz düğmeyi kullanabilirsiniz. Benzer şekilde Google özel sekmelerinde, menünün sol tarafındaki uygulama çubuğuna da bir düğme ekleyebiliyorsunuz.

Chrome Özel Sekmelere eklenen yeni varsayılan Eylem Düğmesi, kullanıcılar uygulamada kendi ayarını yapmadığı sürece uygulamaya otomatik olarak eklenecektir. Bu değişiklik tarayıcıda olacağından, Özel Sekmeler kullanan tüm uygulamalara da otomatik olarak uygulanacaktır. Ayrıca unutmamak gerekir, bu özellik Chrome için geçerli bir değişikliktir.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu