K-Pop

Chungha En Büyük Bağışçı Kulübü ChildFund Kore’nin Üyesi Oldu

2016 yılında yayınlanan varyete programı Produce 101 yarışmasının kazananları ile kurulmuş olan I.O.I müzik grubunun eski üyesi Chungha, 2021’de ChildFund Kore’nin Green Noble Kulübü’ne üye olan ilk kişi oldu. 8 Şubat’ta ChildFund Korea, yaptığı açıklamada “Chungha, Green Noble Club’ın 250. üyesi oldu. Herkes COVID-19 nedeniyle zor bir dönemden geçse bile savunmasız çocuklara olan sevgisini paylaşan üyemize derin minnettarlığımızı paylaşıyoruz.” dedi.

chungha
Genç Şarkıcı Yeteneklerini Bağış Kampanyaları İçin Kullanacak

Chungha Yeteneklerini Bağış Kampanyaları İçin Kullanacak

ChildFund Kore’nin Green Noble Kulübü, en az 100 milyon won (yaklaşık 90.000 $) tutarında büyük miktarda bağışta bulunan kişilerden oluşuyor. Yetenekli şarkıcı, 2019’da hasta çocukların tedavi ücretlerini ödemek için 50 milyon won (yaklaşık 44.800 $) ile bağışlarına başlamıştı. 2020 yılında da COVID-19 ile mücadele eden düşük gelirli ailelerin çocuklarına tedavilerini ödeyebilmelerine yardımcı olmak için bağış yaptı.

2020 yılının sonlarında hasta çocuklar için “Noel Baba Seferi” kampanyasına yardımcı olmak için bağışlar yaptı. Şimdiye kadar 120 milyon won (yaklaşık 107.000 $) bağışladı. Şubat’ın 15’inde ilk tam albümü “Querencia”yı yayınlayacak olan şarkıcı, yeteneklerini de ChildFund Kore’nin kampanyalarına yardım etmek için sergiliyor.

Kaynak
Chungha Becomes Member Of ChildFund Korea’s Major Donor Club After Generous Contributions

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu