OyunGüncel

Çıktığı Gün Cyberpunk 2077 Korsana Düştü

Yıllardır oyun haberlerinin gündemi fazlasıyla meşgul eden Cyberpunk 2077 oyunu, sonunda çıkışını gerçekleşti. Oyuna hakkındaki ilk yorumlar genel anlamda iyi yönde olsa bile, ilk sürümde çok sayıda hata bulunması eleştirilere sebep oldu.

Konsol tarafında (PS4, PS5 ve Xbox) çıkış yapan Cyberpunk 2077 oyunu, PC platformu için de GoG, Epic Games platformu ve elbette Steam platformu üzerinden oyun piyasasında satışa sunuldu. Hatta Steam platformunda çevrimiçi oyuncu rekorunu kırmayı başardı. Şuan için çevrimiçi oyun eklentisine sahip olmayan yapım, korsanların hedefinde.

Çıktığı Gün Cyberpunk 2077 Korsana Düştü
Çıktığı Gün Cyberpunk 2077 Korsana Düştü

Cyberpunk 2077 Korsana Düştü Daha İlk Günden

Assasin’s Creed, FIFA gibi oyun piyasasının diğer önemli markaları, son zamanlarda aşırı yüksek güvenlik önlemleri almışlardı. Bu sebeple oyunların korsanlardan korunması hedeflendi. Ama anlaşılacağı üzere CD Projekt RED oyun firması, bu konuda yeterli tedbiri alamadı. Oyun çıkış yaptığı gün korsanlardan kaçamadı.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunu, herhangi bir şekilde güvenlik tedbiri bulunmayan internet sitelerinde yer alıyor. CD Projekt RED oyun firmasının cephesinden konuya dair detaylı bir açıklama yapılmamış olsa bile hem ilk gün Steam platformunda kırılan çevrimiçi oyuncu rekoru hem de son zamanlarda oluşan orijinal oyun kültürü, Cyberpunk 2077 oyunun zarar görme ihtimalini azalttı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu