Güncel

Çin’de Uçan Taksiler Hizmete Başladı

2000 yılların öncesinde yaşayan insanlar 2000 yılından sonra uçan arabaların olacağını iddia ediliyordu. Bu iddianın asıl amacı teknolojinin hızla gelişeceğini hatta uçan arabaların bile icat edileceğini düşünüyorlardı. Otomotiv sektörü gelişme gösteriyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması, sürücüsüz arabaların yola devam etmesi gibi bir çok gelişme yaşandı.

Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmeler diğer sektörlerde çalışan şirketleri bu sektöre girmesine sebep oldu. Apple Tesla benzeri A-Car üretmeye başladı. Apple dışında bir çok şirket otomotiv sektörüne girmeyi planlıyor.

Uçan Taksiler Çin'de Görüntülendi
Uçan Taksiler Çin’de Görüntülendi

Uçan Taksilerin Görüntüleri Ortaya Çıktı

Teknoloji büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor. Çin Hükümeti teknoloji ve bilime çok önem veriyor. Daha önce dünyanın dönüş hızını yavaşlatan bir projeye imza atmışlardı. Dünyanın en büyük barajını kuran Çin Hükümeti dünyanın dönüş hızını yavaşlatmıştı.

Son günlerde Çin’de uçan taksiler hizmet vermeye başladı. Görüntülerin ortaya çıkması ile birlikte sosyal medyada konu çok konuşuldu. Ülkemizde bu olay çok tartışıldı ve çoğu kullanıcı uçan taksi fiyatları hakkında tartışmaya bile başladı. Diğer sosyal medya kullanıcıları Uçan taksi Türkiye‘de olsaydı tarzında yorumlar da yapmışlardı. Çin Hükümeti tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Dünya ticaretinde ve bilim dünyasında önemli başarılar elde eden Çin Hükümeti, teknoloji dünyasında lider olmak istiyor.

Uçan Taksiler Yakında Hizmet Veriyor
Uçan Taksiler Yakında Hizmet Veriyor

Uçan taksiler sürücü olmadan sizi istediğiniz yerden alıyor ve istediğiniz yere bırakıyor. Taksiler şu anlık deneme aşamasında ve olumlu dönüşler alıyor. Taksiler de istediğiniz yeri haritadan seçerek onaylıyorsunuz. Gideceğiniz yere vardıktan sonra ödeme işlemini nakit olarak yapamıyorsunuz, sadece kart ile çalışan bir sistem kurulmuş. Uçan taksilerde teknoloji devi Huawei ile çalışıldığı ve bu taksiler Huawei reklamları ve ürünlerinin yer aldığı iddia ediliyor.

Çin Hükümeti ilerleyen günlerde bu konuda açıklama yapacağı düşünülüyor. Sadece Çin’de bu tarz olaylar yaşanmıyor. Amerika, Rusya, Almanya ve Güney Kore‘de uçan arabaların denendiği iddia ediliyor. NASA‘nın Çin Hükümeti ile anlaşıp prototipleri Amerika’da deneme yapmak için kullanmak istiyor. Daha önce Uçan taksi Dubai şehrinde kullanıldığı iddia edilmişti.

Uçan Taksiler Ülkemizde Haberlere Konu Oldu

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu