Güncel

ClipDrop Uygulaması Yayınlandı

Nesneleri Photoshop’a aktarmaya yarayan ve nesneleri kopyalayıp yapıştırma imkanı sunan ClipDrop uygulaması yayınlandı. Mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda kullanılmak üzere geliştirilen bu uygulama, gerçek ortamlarda çekilen fotoğrafları, olduğu gibi sanal ortama aktarabiliyor.

ClipDrop Uygulaması
ClipDrop Uygulaması

ClipDrop, akıllı telefon kamerası ile fotoğrafı çekilen gerçek nesneleri birçok düzenleme programlarına aktarabiliyor. Bu programların içinde akıllı telefonlar için oluşturulmuş birçok işlevsel mobil uygulamalar da mevcut. Üstelik uygulama sadece bununla da yetinmiyor. ClipDrop, nesnelerin yanında metinleri de Google Dokümanlar, Figma, PowerPoint, Pitch ve Canva gibi programlarda kopyala-yapıştır özelliği ile kullanılmasına olanak sağlıyor. Kullanıcı yorumlarına göre iPhone X ile gerçekleştirilen bir testte, dağınık bir çalışma masasında istenilen nesnenin bulunup çekilebildiği de bildiriliyor.

Hem masaüstü hem de mobil versiyonuna sahip olan ClipDrop uygulamasının masaüstü versiyonunda bilgisayar ekranındaki fotoğraflar üzerinden de işlem yapmanız mümkün.

ClipDrop

ClipDrop Uygulamasının Beta Testine Katılım 100.000 Kişinin Üzerinde

İlk olarak geçtiğimiz bahar aylarında ortaya çıkan ClipDrop, çok sayıda kullanıcının dikkatini çekmişti. Beta testine katılımın 100.000 kişinin üzerinde olması, uygulamanın oldukça sevileceğine işaret ediyordu.

Herkesin erişimine açılmış olan ClipDrop’un hala beta sürecinde olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu sebepten dolayı kullanırken bazı sistemsel hatalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

ClipDrop, ücretsiz kullanıldığında 10 adet işlemi gerçekleştirmenize izin veriyor. Programı premium olarak kullanmaya devam etmek isterseniz de yıllık 39.99 dolar ödeyerek abone olabiliyorsunuz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu