Güncel

Clubhouse Android Uygulamasını Çıkarıyor

Clubhouse Android uygulaması yakın da çıkıyor. Son dönemlerin en çok konuşulan sosyal medya programı olmayı başardı. İlgi çekmesinin en büyük sebeplerinden biri de uygulamaya girmek istiyorsanız uygulmaya kullanan birinden davet almanız gerekiyor. Davet aldıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlıyorsunuz. Burada oluşturulan sohbet odalarına girip sesli olarak sohbet edebiliyorsunuz.

Clubhouse Android Uygulamasını Çıkartıyor
Clubhouse Android Uygulamasını Çıkartıyor

Davetiye ile uygulamaya girmenin amacını uzmanlar uygulamanın ilk olarak belli bir kitleyle uygulamayla denemek olduğunu söyledi. İlk başlarda güzel giden sistem daha sonra ufak tefek bozulmalara başlandı. Bozulmaların sebebi kullanıcıların davetiyelerini satışa çıkarması oldu.

Daha sonra Clubehouse bunu engellemek için yeni bir özellik ile uygulamayı güncelledi. Eğer davet ettiklerinizden biri şikayet edilir ve uygulama kaydı silinirse sizin de kaydınız siliniyor. Bu özellikten sonra davetiye satışları durma derecesine geldi.

Clubehouse IOS‘ta işleri iyi idare etti ve popülaritesini artırdı. Android kullanan kullanıcılar Clubhouse uygulamasının ne zaman geleceğini merak ediyordu ki Clubhouse’ın kurucu ortağı Paul Davison açıklamalarda bulundu.

Paul Davison, Clubhouse Android Uygulamasını Çıkartacağı İddialarını Yanıtladı

Paul Davison ” Android sürümü için çalışmalarımız hala sürüyor fakat daha hazır bir şey yok. Android sürümü için 1 ya da 2 daha beklememiz gerekiyor” şeklinde açıklamalar yaptı. Açıklamalardan anlayacağınız gibi baharın sonunda Android sürümü piyasaya sürülür.

Paul Davison Clubhouse Android Uygulamasını Çıkartacağı İddialarını Yanıtladı
Paul Davison Clubhouse Android Uygulamasını Çıkartacağı İddialarını Yanıtladı

Baharın sonunda Android piyasasına uygulama sürülürse kullanıcı sayısında büyük bir artış olacağı kesin gözüyle bakılıyor. Bu uygulama açısından iyi olsa da kullanıcı açısından iyi olacağı düşünülmüyor. Çünkü uygulamadaki kullanıcı sayısının artışı uygulama içindeki bir çok algoritmada değişiklik yapılacağı anlamına geliyor.

Android sürümüne geldikten sonra Clubhouse çok önemli bir değişiklik daha yapacağı iddia ediliyor. Bildiğiniz üzere uygulamayı kullanmak için davetiye almanız gerekiyor. Android sistemine geçiş yapıldıktan sonra bu özelliğin kaldırılacağı iddia ediliyor. IOS’ta davet almayan kullanıcılar ve Android akıllı telefon kullananların davetiyesiz girmesi uygulamayı kötü etkileyeceği iddia ediliyor.

Paul Davison’da bu iddialar yanıtlayan bir açıklama yaptı. Davidson ”yeni kullanıcıların gelmesi ile birlikte sistemde ufak tefek değişiklikler olacak. Android sistemine geçişin bu kadar uzamasının sebebi de bu” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu