Güncel

Clubhouse Çin’de Yasaklandı

Yeni çıkmış bir uygulama olmasına ve bu nedenle de sınırlı sayıda kullanıcıya sahip olmasına rağmen oldukça popüler bir hale gelen Clubhouse Çin’de yasaklandı. Bunun en büyük nedeninin Çinli kullanıcıların uygulamaya olan yoğun talebi olduğu söylenebilir.

Çin Cumhuriyeti Kendisine Bilgi Vermeyen Uygulamaları Yasaklıyor

Çin hükümetinin uygulamayı yasaklamasının bir diğer nedeni hiç şüphesiz Clubhouse’nin politikaları. Diğer platformlar aksine konuşmaların hiçbir kaydını tutmayan Clubhouse ülkedeki konuşulmaması gereken konuların konuşulduğu bir yer haline gelmişti. Durum böyle olunca da Çinli kullanıcılar uygulamaya akın etti. Hatta Financial Times’ın haberine göre Clubhouse davetiyeleri Çin’de 77 dolara alıcı buldu.

Clubhouse Çin'de Yasaklandı
Clubhouse Çin’de Yasaklandı

Çin hükümeti uzun zamandır sosyal medya platformlarını yasaklama yoluna gidiyor. Bunun en büyük nedeni uygulamaların Çin’in istediği bilgileri vermemesi. Facebook, Twitter gibi istenilen bilgileri vermeyen uygulamaların yasaklandığı ülkede şimdi de Clubhouse yasaklandı.

Çin’de yasaklanan uygulamanın şu an ülkemizde yasaklanmadığını belirtelim. Şu an kullanıcı sayısı oldukça az olsa da davetiye miktarının artması ile birlikte kullanıcı sayısının artması bekleniyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu