Güncel

Clubhouse Drop-In Sesli Sohbet, Gizlilik Sorunlarını Çözüyor

Clubhouse drop-in sesli sohbetleriyle ilgili bazı sık rastlanan şikâyetleri giderecek değişiklikler yapıyor ve içerik oluşturuculara da bu süreçte bir destek vermeyi umuyor. The Verge’nin söylediğine göre, Clubhouse insanları platforma davet etmek için artık telefon kişilerinize erişmeye ihtiyaç duymayacak. Sadece onların kendi telefon numarasını doğrudan eklemeniz yeterli olacak.

clubhouse drop-in sesli sohbet
Bir Kulübe Katılma Daveti, Grubun Kendisinden Gelebilecek

Bu uygulama telefon numaralarına hiç ihtiyaç duyulmaması kadar ideal olmasa da, Clubhouse drop-in sesli sohbetlerinin hem gereksiz bilgi istediği hem de katılmak istemeyen insanlar için profiller oluşturduğu yönündeki endişeleri ortadan kaldırıyor. Şirket şefi Paul Davison, önceden eklediğiniz kişileri şirketten silmesini isteyebileceğiniz ve kişileri kendi başınıza silmenizi sağlayacak bir araç üzerinde çalışmakta olduklarını da söylüyor.

Clubhouse Drop-In Sesli Sohbet Uygulamasına Eklenecek Her Yeni Özellik Geleceği İçin Çok Önemli

Clubhouse drop-in sesli sohbet hizmeti, sohbetleri tercih ettiğiniz dilde sınırlandırmak için hem profillere hem de kulüplere bağlantı paylaşımı desteği ve dil filtreleri gibi özellikleri ekleyerek temel işlevlerini genişletiyor. Bunun yanında bir kulübe katılma daveti, bireylerden ziyade grubun kendisinden gelebiliyor. Artık kötüye kullanımla ilgili de, onu tespit etmek ve platformdan uzak tutmak için daha fazla araç bulunuyor.

İçerik oluşturucu desteğine gelirsek Clubhouse drop-in sesli sohbet hizmeti, üreticilere projelerini hayata geçirmek için kaynak sağlayan bir Creator First hızlandırıcı programı sunuyor. Kayıtları 31 Mart tarihinde sona erecek bu girişimin ilk adımına başlangıçta yalnızca 20 kişi erişebiliyor olacak. Clubhouse drop-in sesli sohbet uygulaması, Elon Musk gibi dünyaca ünlü isimlerin de katılmasının ardından oldukça ses getirdi.

clubhouse drop-in audio chat
Clubhouse’un Rakipleri Büyümesini İstemiyor

Elbette bununla birlikte henüz çok yeni olan uygulamayla ilgili gizlilik endişeleri arttı. Hızla artan bu popülaritenin üzerine Twitter onu aratmayan Spaces özelliğini getirdi veya söylentilere göre Facebook da eşdeğeri bir rakip özellikle Clubhouse’un büyümesini engelleyebilir. İyileştirilmiş bir itibar ise, Clubhouse’un büyümesini sağlayabilir ve insanları rakiplere geçmekten caydırabilir. Bu nedenle gelecek olan her yeni ekleme Clubhouse’un geleceği için çok önemli olabilir.

Kaynak
Clubhouse tackles privacy issues with its drop-in audio chats

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu