Güncel

Clubhouse Para Kazanma Dönemini Başlatıyor Mu?

Clubhouse para kazanma dönemini başlatıyor. Clubhose yılının ilk yıllarında büyük bir patlama yaptı. Uygulama indirileme ve aktif kullanıcı sayısı bakımından rekor kırdı. Clubhouse sadece IOS kullanan kişiler kullanmasına rağmen bu kadar dikkat çekmesi büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor. Uygulama bu başarıyı devam ettirmek için önemli kararlar alıyor. İlk olarak uygulamanın android versiyonunu çıkartmayı planlıyor. Bu karar henüz hazır olmasa da bu özellik test ediliyor ve Mayıs sonlarına doğru uygulamanın hazır olması bekleniyor.

Clubhouse Para Kazanma Dönemini Başlatıyor?
Clubhouse Para Kazanma Dönemini Başlatıyor?

Clubhouse bunu kullanıcılarına duyurduktan sonra dolandırıcılar insanların bilgisini çalmak için sahte bir Android uygulaması çıkarttı. İkinci olarak ise içerik oluşturucularına para kazandırmayı planlıyor. Uygulamanın bu kadar popüler olmasını sağlayan içerik oluşturucularına uygulamada devam etmesi için para gönderme özelliği getirdi.

Clubhouse Para Kazanma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Clubhouse içerik oluşturucularına para kazandıran özelliği test etmeye başladı. Özelliğin test aşamasında olduğu duyulunca açıklama yapmak zorunda kalan uygulama içerik oluşturucularına müjdeli haberi erken vermek zorunda kaldı.

Clubhouse Para Kazanma İşlemi Nasıl Yapılıyor?
Clubhouse Para Kazanma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

”Clubhouse, ilk günden itibaren içerik oluşturucusunu ilk sıraya yerleştiren bir platform olma ilkesini bir yol gösterici olarak benimsemiştir. Amacımız içerik oluşturucularının topluluk ve kitle üzerinde etki oluşturmasına yardımcı olmaktır. Clubhouse büyümeye devam ederken iş modelimizi içerik oluşturucuları ile uyumlu hale getirmek, onların para kazanmalarına ve platformda başarılı olmalarına yardımcı olmak bizim için önemlidir.”

”Bugün Clubhouse’taki içerik oluşturucuları için ilk para kazanma özelliğimiz olan ödemeleri kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Clubhouse

Clubhouse bu açıklamayı yaptıktan sonra her şey netlik kazandı. Uygulama bu özelliği küçük bir grup üzerinde test ediyor ve bu özelliği çok önemsiyor. Bu özellik küçük deneme grubundan geçse de kullanıcıların geri dönüşümlerini dikkate alarak her zaman güncelleme yaparak ne kadar önemsediğini göstermiş oluyor.

Peki para gönderme işlemi nasıl yapılıyor?

  • İlk önce içerik oluşturucunun hesabına girin ve aşağıda yer alan para aktarma butonuna basın. Bu özelliğin aktif olması için kullanıcının bazı şartları taşıması gerekiyor.
  • İçerik oluşturucusuna göndereceğiniz paranın tutarını girmeniz gerekiyor. Eğer ilk defa yapacaksanız banka bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.
  • Tutarı belirleyip göndere bastıktan sonra paranızdan belli bir kısmı kesilerek kullanıcıya gönderiliyor. Bu kesilmenin sebebi ise Clubhouse’nin iş ortağı olan Stripe gönderdiğiniz tutardan çok ufak bir kesinti yapıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu