Güncel

Coca Cola Abonelik Hizmeti Sunuyor

Coca Cola abonelik hizmeti sunuyor. Covid-19 virüsünden sonra bazı şirketler karını artırmaya devam ettirirken bazı şirketler zarar ediyor. Zarar eden şirketlerin başından Amerika merkezli Coca Cola şirketi yer alıyor. Coca Cola şirketinin satışları virüsten dolayı düşüşler yaşandı.

Coca Cola Abonelik Hizmeti Sunuyor
Coca Cola Abonelik Hizmeti Sunuyor

Bu düşüşlerden sonra şirket tekrardan satışlarını yükseltmek için yeni bir karar alması gerekti. Şirket son zamanlarda popüler olan abonelik hizmeti kavramını kullanıcılarına sunmaya karar verdi. Abonelik hizmeti kavramı dijital platformların popüler olmasıyla birlikte önem kazanmaya başladı. Tek bir filme para ödemek yerine platforma para ödeme sistemine abonelik ücreti ismi veriliyor. Netflix, BluTV, Amazon Prime Video ve Spotify’ın uyguladığı sistem abonelik hizmetine örnek olarak sayılıyor. Bunu bir içecek firmasının sunması herkesi şaşırttı.

Coca Cola Abonelik Hizmeti Nedir?

Film ve müzik sektörlerinde iyi işleyen sistem içecek firması için de geçerli olacak mı? Coca Cola satışların düşüşünden sonra bu sistemin iyi olacağına inanıyor. Fakat bu hizmeti tüm dünyaya sunmayı planlamıyor. Coca Cola yeni sistemi Japonya’da denemek istiyor.

Coca Cola Abonelik Hizmeti Nedir
Coca Cola Abonelik Hizmeti Sunuyor 1

Japonya’da abone ücreti 2700 Yen (179 TL) olarak belirlendi. Bu ücreti ödeyen aboneler otomatlardan kola alabiliyor. Fakat şirket bu alımlara sınır belirledi. Aboneler otomatlardan günlük sadece 1 tane kola alabiliyor. Aylık 30 kola alabilen aboneler neredeyse 1000 yen kar edebiliyor. Şirket Japonya’da sunmasının sebebi bilinmese de Japonya’da yaptığı Coke On Pass kampanyasıyla satışlarının artmasını bekliyor.

Sizce Coke On Pass Japonya’da başarılı olur mu? Türkiye’de böyle bir hizmet sunulmasını ister miydiniz?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu