Güncel

Çorumlu Çiftçi Göktaşı Buldu

Çorumlu çiftçi göktaşı buldu. Göktaşı olaylarının sayısı günümüzde artmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da yaşayan insanlar göktaşı düştüğünü iddia etti. İddia edenler fotoğraflarla ya da videoları kanıt olarak sosyal medya paylaştı. Sosyal medya da görüntüler gündem oldu.

Çorumlu Çiftçi Göktaşı Buldu
Çorumlu Çiftçi Göktaşı Buldu

Astrofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Hüseyin Esenoğlu geçtiğimiz günlerde göktaşı düştü iddiası ile ilgili ” Güneşte bulunan yer çekiminden dolayı kuyruklu yıldızlar güneşin yörüngesinden ayrılırken tortu oluşuyor. Tortular dünyaya ya da başka gezegenlere göktaşı olarak düşüyor. İstanbul’da yaşanan olay göktaşıydı. Göktaşı hava aydınlıkken gözüktü. Eğer hava kapalı olsaydı daha ihtişamlı bir görsel oluşabilirdi” şeklinde açıklama yaptı.

İstanbul’da ışık şölenine sebep olan göktaşı Karadeniz, Trakya Bölgesi ya da Bulgaristan’a düşmüş olabilir. Herhangi bir göktaşı sizin bahçenize düşse ne olurdu? Çorumlu Çiftinin başına bu olay geldi. Çorumlu Çifti (Mutlu Yılmaz) 2019 yılında tarlasında farklı bir taş gördü. Bu taş tarlasındaki taşlardan farklıydı ve taşı dışarda bırakmayıp evine götürdü.

Çorumlu Çiftçi Göktaşı Sayesinde Zengin Oldu

Mutlu Yılmaz tarlasında bulduğu göktaşından parça alıp Amerika’ya gönderdi. Test sonucu göktaşı olduğu ve 12 farklı elementi içinde barındırdığını öğrendi. Sosyal medya da Mutlu Yılmaz popüler olunca Amerika’da yaşayan bir zengin göktaşını almak istedi. Mutlu Yılmaz göktaşını 180 bin Dolar’a Amerika’da yaşayan kişiye sattı. Taşın değeri ülkemizde 1.3 milyon TL ediyor.

Çorumlu Çiftçi Göktaşı Sayesinde Zengin Oldu
Çorumlu Çiftçi Göktaşı Sayesinde Zengin Oldu

Mutlu Yılmaz’ın sattığı göktaşı Türkiye’ye düşmüş en büyük 3. göktaşı oldu. Satın alan kişinin göktaşı ile ne yapacağı bilinmiyor ve henüz bir açıklama da gelmedi. Şu an göktaşı Çorum Müzesi’nde sergileniyor. Eğer göktaşını görmek istiyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu