Güncel

YouTube COVID-19 Önlemi Alıyor

İnternet üzerinde ulaşılabilir bilginin fazla olması ve her kullanıcının kendine ait fikirlerini paylaşabilmesine bağlı olarak bilgi kirliliği oldukça fazla oluyor. Günümüzün büyük bir sorunu olan COVID-19 ile ilgili de yanlış bilgiler gittikçe yayılıyor. Aylık ziyaretçi sayısı 2 milyarı aşan YouTube’da yanlış bilginin önüne geçmek için adım atıyor. YouTube, koronavirüs ile ilgili yanlış bilgilerin bulunduğu içerikleri kaldırarak, politikalarını güncelliyor. YouTube aldığı karar ile WHO veya sağlık yetkililerinin kararları haricindeki içerikleri kaldırıyor.

COVID-19
YouTube Koronavirüs İle İlgili Yanlış Bilgiye Önlem Alıyor

COVID-19 Hassas Konu

YouTube eskiden aldığı karar ile koronavirüsle ilgili sadece yanlış kural ve tedaviler ile ilgili içerikleri kaldırıyordu. Ancak aldığı yeni karar ile YouTube doğru bilgiye verdiği önemi gösterdi. Şirketin açıkladığı resmi sayılara göre COVID-19 ile ilgili 200.000’den fazla yanlış bilgi içeren içerik platformdan kaldırılmış. Bu politikayla YouTube üzerinden paylaşım yapan binlerce şirket yoğun bir inceleme ile karşı karşıya kalmış oluyor. Doğru bilgiye ulaşmanın önemine inanan kullanıcılar için bu politika oldukça önemli duruyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu