Influencerlar

Cristiano Ronaldo Sosyal Medya Rekoru Kırdı

Oynadığı futbol ile seyircileri kendine hayran bırakan Cristiano Ronaldo sosyal medya rekoru kırdı. Ronaldo’nun sosyal medya hesaplarını 500 milyon kişi takip ediyor. Cristiano Ronaldo futbol hayatına 1993 yılında amatör bir kulüple başladı ve şimdi 36 yaşında ve dünyanın önde gelen takımlarından biri olan Juventus’ta forma giyiyor. Ünlü futbolcu 28 yıldır top oynuyor ve 4 ülkenin önemli takımlarında forma giydi.

Cristiano Ronaldo Sosyal Medya Rekoru Kırdı
Cristiano Ronaldo Sosyal Medya Rekoru Kırdı

Cristiano Ronaldo’nun Instagram’da 261 Milyon, Twitter’da 91 Milyon ve Facebook’ta 148 Milyon takipçisi bulunuyor. Ayrıca Ronaldo Firee Fire oyununda da yer alıyor. Futbol oyunları dışında oyunda yer alan tek futbolcu oldu. Cristiano Ronaldo,

  • Instagram’da en çok takipçisi olan,
  • Twitter’da en çok takip edilen 5. futbolcu,
  • Facebook’ta ise en çok takip edilen futbolcu

olarak tarihe geçti.

Cristiano Ronaldo Sosyal Medyadan Ne Kadar Kazanıyor?

Toplamda 500 milyon takipçisi bulunan Ronaldo, sosyal medya gelirlerinde de en çok kazanan kişi. Ronaldo’nun futbolda rakibi olan Lionel Messi’nin ise 183 milyon takipçisi bulunuyor. Ancak Messi’nin reklam gelirleri Ronaldo’ya göre kat kat az.

Cristiano Ronaldo Sosyal Medyadan Ne Kadar Kazanıyor?
Cristiano Ronaldo Sosyal Medyadan Ne Kadar Kazanıyor?

Ronaldo’dan daha çok takipçiye sahip olan tek hesap uygulamanın sahibi Instagram ve yakın zamanda Ronaldo’nun Instagram’ın orijinal hesabını geçmesi bekleniyor. Uygulamayı 1 milyar kişi kullanıyor ve kullananların %15’i Ronaldo’yu takip ediyor. Uzmanlara göre Ronaldo’nun bu oranı %17 gibi bir rakama çekme ihtimali bulunuyor.

Cristiano Ronaldo geçtiğimiz yıl 47.8 milyon dolar kazandı. Ronaldo ücretli ortalık ile attığı gönderi başına 444 bin dolar ile 777 bin dolar arasında gelir kazanıyor.

Cristiano Ronaldo’dan sonra en çok takipçisi olan ünlüler;

SıraRonaldo’dan Sonra En Çok Takipçisi Olan HesaplarRonaldo’dan Sonra En Çok Takipçisi Olan Hesapların SahipleriTakipçi SayılarıMeslekleri
1@arianagrandeAriana Grande203 MilyonMüzisyen ve aktris
2@therockDwayne Johnson199 MilyonAktör ve profesyonel dövüşçü
3@kylie jennerKylie Jenner196 MilyonReality TV şov karakteri ve iş kadını
4@selenagomezSelena Gomez194 MilyonMüzisyen
5@kimkardashianKim Kardashian186 MilyonReality TV şov karakteri ve iş kadını
6@leomessiLionel Messi164 MilyonFutbolcu
7@beyonceBeyoncé153 MilyonMüzisyen
8@justinbieberJustin Bieber145 MilyonMüzisyen
9@natgeoNational Geographic143 MilyonDergi
10@neymarjrNeymar141 MilyonFutbolcu
Ronaldo’dan Sonra İnstagram’da En Çok Takipçisi Olan Hesaplar

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu