Güncel

Cruella Filminin İlk Fragmanı 101 Dalmaçyalı’yı Pek Anımsatmıyor

101 Dalmaçyalı’nın canlı aksiyon filmi olacak Cruella filminden ilk fragman yayınladı. Fragmanda Emma Stone’un korkunç sahte İngiliz aksanıyla “I am woman, hear me roar. (Ben kadınım, kükremi duy.)” dediği bir an var. Bu Disney hayranlarının ikonik 101 Dalmaçyalı’nın kötü kadını Cruella de Vil’i anımsatmaktan çok uzak görünüyor.

Hatta bu sahne daha çok akıllara Jared Leto’nun Joker’inin Batman’a “We live in a society. (Bir toplumda yaşıyoruz)” demesini getiriyor. Tüm bunlar, Disney’in kendi Joker tipi karakterini Emma Stone’nun kötü kadınında bulmuş olabileceğini anlamına geliyor olsa da bu şekilde pek de gerekli görünmüyor.

Cruella Pandemi Nedeniyle Disney Plus’ta Yayınlanabilir

1970’lerin Londra’sında geçen filmde Emma Stone, hevesli bir punk tasarımcısı ve toplumun en zengin insanlarının kendisini ve tasarımlarını dikkate almasını sağlamaya çalışan bir dolandırıcıyı oynuyor. Filmde Emma Stone kötü şöhretli Cruella de Vil’e dönüşüyor. Stone’un kötü kadını oynama biçimi Joker ve Harley Quinn’in deliliğe eğilimli karakterlerinden izler taşıyor ve karakterin dramatikliğini bu şekilde artırıyor.

Elbette, bu sadece bir fragman ve hepimiz fragmanların filmleri her zaman en iyi şekilde yansıtmadığını biliyoruz. Disney bazı canlı aksiyon filmleriyle başarıyı yakalarken bazılarıyla ise beklentileri karşılayamamıştı. Cruella, 101 Dalmaçyalı’dan ilham alıyor ancak tam olarak onun bir uyarlaması değil. Ne kadar iyi bir film olacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

cruella de vil fragmanı emma stone
Emma Stone Kötü Şöhretli Cruella de Vil’i Canlandırıyor

101 Dalmaçyalı’dan ilham alan bu yapım 28 Mayıs’ta vizyona girmesi bekleniyor. Ancak Disney CEO’su Bob Chapek, dünyanın mevcut pandemiyle mücadelede nerede olduğuna bağlı olarak işlerin değişebileceğini söylüyor. Bu, merakla beklenen filmin sinemalar yerine Disney Plus’ta yayınlanma ihtimalinin olduğu anlamına geliyor.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu