Oyun

CS-GO: Herkesin Merak Ettiği Oyun

CS-GO (Counter-Strike: Global Offensive) serisi 12 yıl önce ilk kez satışa sunulduğu zaman liderlik ettiği takım bazlı aksiyon oyun tarzını geliştirmeye devam ediyor. CS:GO yeni haritalar, yeni karakterler ve silahların yanı sıra klasik CS içeriğinin (de_dust, vb.) güncellenmiş sürümlerini de sunuyor. Ek olarak, CS:GO yeni oyun eklentileri, eşleştirme, sıralama listeleri ve daha fazlasını da marka tarihinde ilk kez oyunculara lanse ediyor. Herkesin merak ettiği ve oynamak istediği bu oyun kullanıcılarına ne sunuyor ve ne tür yenilikleri hazırladığını yazımızda sizler için derledik. Merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bu yazıda bulabilirsiniz.

CS-GO Herkesin Merak Ettiği Oyun
CS-GO Herkesin Merak Ettiği Oyun

Counter-Strike Global Offensive Oyun çeşitleri

Klasik: Rekabetçi

Bu, Counter-Strike’ ı ünlü yapan klasik oyun eklentisidir. Sıraya girin ve standart rekabetçi Counter-Strike kurallarını klasik haritaların birinde kullanan 30 raunt 5v5 bir maça katılın. Maça hem tek başına da katılabiliyorken, takım kurup da maça katılabiliyorsunuz. CS GO kullanıcılarının büyük bir kesimi bu eklentiyi diğerlerinden daha çok oynadığı ve bu eklentiyi beğendiklerini birçok kez gösteriyor.

Klasik: Basit Eğlence

Counter-Strike oynamaya hazırsınız, fakat bütün bir maça cesaret edemiyor musunuz? Basit eğlence eklentisinde bir maç bulun ve kendi hızınız ile oynayın. Basit Eğlence eklentisi oyuncular otomatik olarak vücut zırhı ve imha kitine sahip oluyorken, öldürdükleri için de fazladan ödül kazanıyor. Kazandıkları bu ödüller ile oyuncularını daha fazla geliştirebiliyor.

Yıkım

Yıkım eklentisinden oyuncular, hızlı süren oynanış için tasarlanan haritalar içerisinde tek bir bombalama alanına saldırmak ve savunmak için sıraya giriyor. Oyuncular otomatik olarak bir başlangıç silahına sahip oluyor ve eğer bir adam öldürür ise daha gelişmiş bir silaha sahip oluyor. Bu sayede rakiplerine nazaran bir adım daha önde geçiyor. Eğer bu mücadeleye hazırsanız, her el bir adam öldürüp daha gelişmiş silahlara sahip olabiliyor ve güçlü keskin nişancı tüfeklerine erişebiliyorsunuz.

Silah Yarışı

Silah yarışı, hemen canlanma ve çok fazla yakın çarpışma sunan silahlı ilerlemeli bir eklenti sunuyor. Oyuncular adam öldürdüklerinde hemen yeni silah kazanıyorlar ve oyundaki her silahı alabilmek için bir rekabete giriyorlar. Son silah olan altın bıçak ile, adam öldürüp maçı kazanabiliyorsunuz.

CS-GO Herkesin Merak Ettiği Oyun
CS-GO Herkesin Merak Ettiği Oyun

Merak Edenler için CS-GO’ un Tarihçesi

1999 yılında Counter-Strike bir Half-Life eklentisi olarak çıktı. Counter-Strike kapalı betadan açık beta sürümüne çıkış yaparken, rekabetçi ve nişancılık oyunlarını tanıtacak olan klasik oynanışı ortaya çıkartmış ve oyunu on yıldan fazladır kendisini takip eden büyük bir oyuncu kitlesi ortaya çıkmıştı. Her sürümünde – 1.6, Source ve Global OffensiveCounter-Stirke bir oyuncunun yeteneğinin fiilen test yeri olmuştur. Oyun her ülkede faaliyet gösterse de özellikle ülkemizde oyun seven kullanıcıların özellikle dikkatini çeken ve her sürümünün kullanıcılar tarafından merakla beklenen oyundur.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu