E-SporCS:GO

CS:GO Koçu Profesyonel Arenadan Uzaklaştırıldı

Hatırlayacağınız üzere bu ayın başında MIBR, Heroic ve Hard Legion takım koçlarının oyun içerisinde ki bir hatadan faydalanarak rakiplerine üstünlük sağladıkları tespit edilmiş ve ardından ESL organizasyonlarının tamamından yasaklanmıştı.

CS:GO
CS:GO

Esports Dürüstlük Komisyonu (ESIC), seyirci modunda karşı takımın pozisyonlarını görmelerine izin veren bir hatayı istismar ettikleri için 37 CS:GO koçunu tüm organizasyonlardan yasakladığını duyurdu. İhlalin ciddiyetine bağlı olarak, yasaklama süreleri değişken hale geldi. Ayrıca, her yasak, koçun belirli gereksinimleri karşılayıp karşılamadığına bağlı olarak sabit bir yüzde ile belirlendi.

  • Soruşturma duyurusundan önce itiraf – yüzde 40
  • İtiraf tamamen kabul edildi – yüzde 25
  • İtiraf kısmen kabul edildi – yüzde 12,5
  • Soruşturmada yardım – yüzde 20 indirim

Yasaklanan antrenörlerin tam listesi, HLTV’nin olay raporunda, yasak uzunlukları ve uygulanan indirimlerle birlikte açıklandı. 37 yasaklama şimdiden önemli bir sayı gibi görünse de hepsi bu değil. ESIC’in duyurusuna göre, bu yasaklar, 99.650 demoya tekabül eden mevcut verilerin yalnızca yüzde 20’sinden alınan analizin sonuçları. Komisyon, soruşturmayı kapatmak için 2020 Ekim sonunda nihai raporu yayınlayacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu