OyunE-Spor

CS:GO Oyuncusu ableJ Emekliliğini Açıkladı

Brezilyalı genç oyuncu, profesyonel sahalardan emekli olduğunu duyurdu.

Brezilya merkezli CS:GO takımı olan FURIA’da, yedeğe çekilen oyuncu ableJ e-spor kariyerine yayın yaparak devam edeceğini açıkladı.

Kariyerindeki olumlu sonuçların ardından mücadele etmek istemediğini ve profesyonel şekilde oynamak için bir isteğinin bulunmadığını ifade etti. 21 yaşındaki genç oyuncu, e-sporda içerik üretimine yoğunlaşmanın, toplulukla iletişime geçmenin sevdiği birkaç şey arasında olduğunu söyledi. Emekliliğini açıklamış olan Brezilyalı ableJ, 1 yıl kadar önce FURIA’da yedeğe çekilmişti.

Organizasyondan çekilmeyeceğini belirten isim, FURIA’da profesyonel bir şekilde rekabet etmeyecek olsa da takımında yayıncılık kariyerine devam edecek.

CS:GO Oyuncusu ableJ’e Gelen Destek Mesajları

FURIA ile birden fazla başarıya ulaşıp hayranların gönlünü fetheden isim, emekliliğini açıklamasının ardından profesyonel oyunculardan destek mesajları aldı. TACO, FalleN gibi efsane olmuş CS:GO oyuncuları, genç yıldızın bu kararını üzülerek de olsa destek çıkıp ableJ’in arkasında olduklarını duyurdu. TACO, genç oyuncuyu daha fazla seyretmek istemesine rağmen her şeyin kişinin kendi mutluluğu ile alakalı olduğunu, Arkadaşının kararına bu sebepten dolayı saygı duyduğunu açıkladı. FalleN ise genç isme kariyerinin devamında başarılar dilediğini söyledi.

CS:GO Furia takımı
CS:GO Furia takımı

E-spor kategorisindeki diğer yazıları ve önemli haberleri görmek için Teknotomy E-Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu