E-SporGüncel

Türk CS:GO Oyuncusu “Woxic” Dudak Uçuklatan Ücrete Transfer Oldu

2019 yılından itibaren mousesports’ta AWP oyuncusu olarak tanınan ve geçtiğimiz haftalarda takım içinde yedeğe çekilerek yerine Bymas’ın getirilmesiyle gündeme gelen Woxic’den yeni bilgilendirme geldi.

Geçtiğimiz gün, yeni şeyler olacağına önceden haber vermek adına Twitter üzerinden bir saat gifi paylaşıldı. Ardından geçtiğimiz günlerde yeni bir kadroyu kurmak için yapılanan Cloud9, Woxic”in CS:GO kadrosunda oynayacağını açıkladı.

Woxic CS:GO oyuncusu transfer oldu
Woxic CS:GO oyuncusu

Woxic ise bu haberi retweet ederek paylaştı. Cloud9, Woxic’in takıma gelişini çok özel bir video yayınlayarak tüm bekleyenlere duyurdu.

Bu transferin ardından Cloud9’ ın genel menajeri Henry “HenryG” Greer yapılan sözleşmenin detaylarını paylaştı. Paylaşılan verilere göre Woxic yine AWP oyuncusu olarak kadroda yer alacak. İmzalanan 3 yıllık sözleşmenin başlangıç tarihi ise 19 Eylül 2020 ve anlaşılan ücret 1.365.000 Amerikan Doları.

Woxic ve HenryG Arasında Geçen Konuşmalar

HenryG’nin Woxic hakkında konuşması: “ Eleştirel beğeni yılında HLTV tarafından 2019 yılında dünyadaki en iyi 12. CS:GO oyuncusu olarak seçilen Woxic’in yetenekleri mousesports’u tamamladı ve bu süreçte 5 ödül kazandılar.

İyi bir takım oyuncusunun yeteneği sahnede, kritik maçlarda ve bir yarışmanın sonucunu belirleyen önemli anlarda ortaya çıkar. Bu “AWP canavarı” son derece hızlı oynadığı ve her şeyi yapabildiği için rakiplerine yarattığı zorluklar bir baskı faktörü haline geliyor”.

Woxic’in ise konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde oldu: “Cloud9’a katıldığım için ve CSGOALEX, kingmezii gibi isimlerle Colossus’u oluşturduğum için çok heyecanlıyım. Bu efsanevi takımla, ihtiyacımız olan her şeye sahip olacağız ve takım arkadaşlarımla beraber kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Destekleyen herkese teşekkür ederim.”

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu