OyunFPS

2020 Bitmeden CS:GO Yeni Operasyon Geliyor

CS:GO içeriğini öğrenmek için yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre ve ek olarak veri madenciliği ile elde edilen veriler sayesinde yeni operasyon modu kısa bir süre içerisinde oyuna eklenmiş olacak

Geçtiğimiz 2019 yılının Kasım ayında Parçalanmış Ağ Operasyonu CS:GO içeriğine eklenmişti. Oyuncuları sevindiren ve anlık oyuncu sayısında artış sağlayan bu operasyonun üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş iken şimdi yeni bir operasyonun oyuna eklenmesi bekleniyor.

CS:GO Yeni Operasyon Modu Oyuna Geliyor
CS:GO Yeni Operasyon Modu Oyuna Geliyor

CS:GO Yeni Operasyon Ne Zaman Gelecek?

Riot Games’in FPS oyunu olan Valorant’ın piyasa girip yükselmesi ile CS:GO oyuncular tarafından daha az oynanmaya başladı. Bu yüzden Valve çalışmalarını büyük bir gizlilik ile sürdürüyor. Kasım ayı içerisinde yeni operasyonu da bir şekilde oyuna eklemeyi planlıyor. Bu operasyonun geliş tarihi ve adı sır gibi saklanırken, adının ilham aldığı yer olarak Avrupa kıtası gösteriliyor.

Bu yüzden operasyonun ismi, Avrupa kıtası ile bir şekilde bağlantılı olabilir. Ayrıca Valve, 2020 yılı sona ermeden CS:GO’ya Source 2 oyun motorunu getireceğini çok önceden söylemişti. Valorant’ın çıkışının ardından piyasaya sürülmesi beklenen Source 2 oyun motoru, son anda alınan bir karar ile getirilmemiş ve üzerinde çalışma yapılmaya devam edilmişti. Valve bu yaptıklarıyla, ilk olarak CS:GO yeni operasyon modunu oyuna ekleyip ardından ise Source 2 oyun motorunu oyuna eklemeyi planlıyor.

Söylentilerle alakalı net bir açıklama gelmedi ama aldığımız bilgiler, Valve’ın böyle bir çalışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu