Oyun

Cyberpunk 2077 Bağımsız Olarak Mı Sürülecek?

Cyberpunk 2077’ye özel olarak hazırlanan bir tanıtım pankartı, oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X için bağımsız olarak geleceğini söylüyor. Fakat bu oyunun yeni nesil konsollarda neler yapacağı hiçbir zaman halka gösterilmedi.

Oyun sever toplumunun yıllardır büyük bir heyecanla beklediği Cyberpunk 2077 ile alakalı yeni bir gelişme yaşandı. Oyuncular, bu oyunun ilk geleceği platform olarak PlayStation 4’ü görürken, oyunun PlayStation 5 için de piyasaya sürüleceğini düşündürten olaylar yaşandı. Reddit üzerinden verilmiş olan ipuçları sayesinde bu olay hem PlayStation 5‘i hem de Cyberpunk 2077’yi bekleyen oyuncuları heyecan kısmında doruk noktaya çıkardı.

Mağazanın Önüne Açılan Pankart
Mağazanın Önüne Açılan Pankart

CD Projekt RED, geçtiğimiz zamanlarda yapmış olduğu açıklamalar ile oyunun önce PlayStation 4 için çıkacağını ardından ise 2021 yılı içerisinde PlayStation 5 için ücretsiz bir şekikde yükseltme imkânı sunulacağını açıklamıştı. Ancak teknoloji mağazasının önüne asılmış olan bir pankartta, oyunun ihtimaller içerisinde çıkışı ile birlikte PlayStation 5 için de bağımsız olarak piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Mağazaya Asılan Cyberpunk 2077 Pankartı

Yukarıdaki pankart, oyunun simgesel bir görüntüsünü içeriyor. Bu görselin üzerindeki yazılmış olan yazılarda ise oyunun 19 Kasım‘da piyasaya sürüleceği söylenmiş. Xbox One, PlayStation 4, PC ve Google Stadia için de oynanabilir olacağını bizlere söylüyor. Ancak bu yazıların hemen altında daha küçük harfler ile yazılmış bir yazı daha görüyoruz. Bu yazıda, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te de harika oynanıyor yazıyor.

Verilen bilgilerden çıkan söylentilere göre CD Projekt RED, oyuncuların PlayStation 5 veya Xbox Series X için Cyberpunk 2077’yi beklerken hayal içine girmelerini istemiyor. Ancak bugüne kadar yapılmış olan tanıtımlarda bu oyunu hiçbir şekilde, yeni oyun konsollarında görmemiştik. Firma, gelecek günlerde Xbox Series X ya da PlayStation 5’de Cyberpunk 2077’yi gösterecek gibi duruyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu