Oyun

Cyberpunk 2077 Online Gelmeyecek

CD Projekt Red Cyberpunk 2077 Online’dan vazgeçti. Cyberpunk, oyun dünyasına girmeden önce fragmanlarıyla birlikte bütün oyuncularını kalbini fethetti. Fakat çıktıktan sonra fazlasıyla eleştiri yağmuruna tutuldu. Şirket oyuncuların karşısında o kadar düşüş yaşadı ki hisse senetlerinde dahi %7 oranında bir düşüş görüldü.

Oyun çıkmadan önce Online moduda 2022 yılında gelecekti. Fakat şirketin CEO’su Adam Kicinski tarafından süresiz olacak şekilde ertelendi.

CD Projekt Red Cyberpunk 2077 Online'dan Vazgeçti
CD Projekt Red Cyberpunk 2077 Online’dan Vazgeçti

Cyberpunk 2077 Online Hakkında Açıklamalar

Cyberpunk 2077 ilk çıktığı zaman içerisinde online mod bulundurmuyordu. Fakat sonradan yapılan açıklamalarla birlikte online mod farklı bir oyun olarak gelecekti. 

Şirket yapmış olduğu açıklamalara göre farklı stratejiler için kolları sıvadı. Kicinski’nin yapmış olduğu açıklamalara göre şirket, oyun politikasını baştan değerlendirecek ve artık farklı bir çizgi izleyecek. Kicinski geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir söyleşide oyunculara şunları söyledi. 

Önceden yaptığımız açıklamada bir sonraki oyunun Cyberpunk’ın çevrimiçi sürümü olacağını söyledik. Fakat bu kararı tekrar gözden geçirmeye karar verdik. Yeni ve farklı stratejimi göz önüne alındığı zaman öncelikli olarak büyük ve farklı bir online oyun yerine, tüm serilerimizi içinde çevrimiçi mod olacak şekilde çıkarmayı planlıyoruz

Tüm bunlara ek olarak Kicinski “tarz değişikliğinden korkmayın. CD Projekt Red her zamanki gibi birinci kalitede olacak şekilde RPG oyunlar yapmaya devam edecek. Planlarımız içerisinde değişen tek şey Online moda karşı olan düşüncelerimiz.” ifadelerini kullandı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu