OyunRPG

Cyberpunk 2077 PS4 Oyuncularına Paralarını İade Ediyor

Cyberpunk 2077 ilk olarak 2019 yılında Amerika’nın Los Angeles şehrinde gerçekleşen E3 etkinliğinde tanıtılmıştı. Keanu Reeves eşliğinde sunulan fragman çok beğenilmiş ve Nisan 2020 ilk çıkış tarihi olarak belirlenmişti. Ancak Covid-19 salgını ve yeni nesil konsolların çıkması ile birlikte birkaç defa erteleme yapılmak zorunda kalındı. The Witcher serisinin ünlü yapımcısı CD Projekt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077, Steam platformunda tanıtıldığı günden bu yana dünyada en çok satan oyunlar listesinde ilk 10’da yer aldı ve geçen hafta resmi olarak piyasaya çıktı.

Cyberpunk 2077 PS4
Cyberpunk 2077 PS4 Oyuncularına Paralarını İade Edecek

Cyberpunk 2077,  bazı oyuncular için gerçekten büyük hayal kırıklığı oldu. Çıktığı günden bu yana performans problemleri ve oyun içindeki çeşitli sıkıntıların ardı arkası kesilmedi. Bilgisayar kullanıcılarından çok fazla şikâyet gelmedi. Ancak konsol oyuncuları yaptığı harcamadan dolayı çok pişman oldular. Cyberpunk 2077’nin Xbox ve Playstation modellerinde oynanması gerçekten çok zor bir hale geldiğini pek çok kullanıcı tarafından sosyal medya platformlarında dile getirildi. Özellikle Playstation 4 ve Xbox One konsollarında Cyberpunk 2077’nin zaman zaman 20 FPS’in altına düştüğü söylendi. Pek çok konsol oyuncusu oyunu geri iade ettiğini üzülerek dile getirdi.

Cyberpunk 2077 PS4 İade Açıklaması

Cyberpunk 2077 PS4
Cyberpunk 2077 PS4 Açıklama

CD Projekt Red bugünlerde resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bu sıkıntılar adına özür diledi ve Playstation 4 ve Xbox One modelleri için Cyberpunk 2077’yi geliştirirken daha dikkatli olmalıydık dedi. Son olarak gelecek hafta içinde yeni bir yama geleceğini ve bununla sonlanmayacağını söyleyen CD Projekt Red temsilcileri Cyberpunk 2077 oyuncularının Ocak ve Şubat aylarında büyük yamalar beklemesini söyledi. Bu yamalar ile birlikte oyundaki bariz problemlerin çözülmesi amaçlanıyor.

Cyberpunk 2077 ile alakalı Cyberpunk 2077’daki Büyük Hata ve Çıktığı Gün Cyberpunk 2077 Korsana Düştü haberlerine de göz atabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu