OyunRPG

Cyberpunk 2077 Türkiye Ön Yükleme Saatleri Belli Oldu

Bu sefer tekrardan ertelenmeden çıkacak gibi duran Cyberpunk 2077 Türkiye için ön yükleme ve erişime açılma saatleri belli oldu. Öncelikle Nisan ayında çıkması beklenen oyun, 3. kez ertelenerek en sonunda 10 Aralık 2020 tarihinde çıkacağı kesinleşmişti.

Cyberpunk 2077 Türkiye
Cyberpunk 2077 Türkiye

Cyberpunk 2077 Türkiye’deki Ön Yükleme Saatleri Kaçtır?

CD Projekt Red oyuna kopya koruması olmadan çıkaracak. Bundan dolayı oyun çıkar çıkmaz kırılmış olacak. CD Projekt Red’e göre iyi olan bir oyunun zaten korsan korumasına ihtiyacı da olamayacak. Üstelik yapımcılar, korsan korumasının oyuna zarar vereceğini düşünüyor. Eğer oyunu Xbox veya PlayStation’da ön sipariş ile alındıysa Türkiye saati ile 10 Aralık Perşembe günü 00:01’de oyun oynanabilecek duruma gelecek.

PC ve Stadia için bu zaman 10 Aralık Perşembe günü 03:00 olarak bildirildi. Oyunu Xbox üzerinden ön sipariş ile alanlar şimdiden indirmeye başladılar. Oyunu PlayStation üzerinden ön sipariş ile alanlar ise oyun çıkış tarihinden iki gün önce ön yüklemeye başlayabilecek.

CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun şimdiden bazı oyuncuların kütüphanesinde bulunuyor. Kısacası bazı oyuncular oyunu oynuyor. Oyunun kutulu sürümünü erkenden elde edenler için CD Projekt Red uyarıda bulundu. Ayrıca oyunu erken elde edenlerin görüntü paylaşmamasını istediğini ve görüntü paylaşanların engelleneceği söyledi. Videolar internet ortamından kaldırılması gerektiğini bildirdi. CD Projekt Red hiçbir oyuncunun spoiler yemesini istemiyor. Bu konu için yapılan açıklamaya burdan ulaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Türkiye
Cyberpunk 2077 Türkiye Saatleri

Oyunu CD Projekt Red’in kendi platformu olan GOG üzerinden ön sipariş ile alındıysa 7 Aralık Pazartesi 14:00’de ön yüklemeye başlayabilecek. Burada Türkiye’ye özel fiyatlandırma yapılmadığını belirtmek isteriz. Yani aslında oyun daha pahalı. Steam ve Epic Games Store üzerinden ön sipariş ile alanlar oyunu 7 Aralık Pazartesi 19:00’da ön yüklemeye başlayabilecek.

Cyberpunk 2077’nin fotoğraf modu içinde geride bıraktığımız günlerde yeni ayrıntılar paylaşıldı. Ray Tracing desteği ile çıkacak olan oyunun gelişmiş sürümü 2021 senesinde çıkacak. Cyberpunk 2077 PC, Stadia, Xbox One ve PlayStation 4 için Türkçe altyazı desteği ile beraber 10 Aralık 2020 tarihinde çıkacak. Oyun geriye uyumluluk sayesinde ilk günden yeni nesil konsollar Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5’te oynanabilecek.

Cyberpunk ile ilgili ve daha bir çok oyun haberlerine ulaşabileceğiniz Teknotomy Oyun sayfasına göz atabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu