Girişim Yatırım

Datça Belediyesi Kripto Para Çıkartacak

Kripto paralar kullanımı günden güne artan geleceğin teknolojileridir. Özellikle ülkemizde kripto paralar çok popüler bir durumdadır. Bu durumdan yararlanmak isteyen girişimcilerde kendi coinlerini üreterek bu piyasanın bir parçası olmak istiyorlar. Yeni girişimlerden bir tanesi de ülkemizden geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Datça Belediyesi kripto para çıkartacağını ve kripto paraya isim aradığını açıkladı. Twitter kullanıcıları bu duruma mizahi yaklaşırken isim önerisinde bulunmayı da ihmal etmediler.

Datça Belediyesi Kripto Para Çıkartacak
Datça Belediyesi Kripto Para Çıkartacak

2009’da Satoshi Nagatomo önderliğinde Bitcoin ile başlayan blockhain teknolojisi yaşadığı gelişim ile beraber bütün dünyanın ilgisini çekmiş durumda. Yaşanan gelişmenin en büyük nedeni hiç şüphesiz kriptoların merkeziyetsiz ve güvenli olmaları. Tabi kolay yoldan para kazanma arzusu da insanları kriptolara çeken bir diğer etken. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor günler geçiren ülkemizde de insanlar kriptolara önem veriyor.

Datça Belediyesi Kripto Para Çıkarmaya Hazır

Datça Belediyesi kriptolara yakından takip ediyor. Daha önce Muğla’ya bağlı bir ilçede de NFT teknolojisi kullanıldı. Sevgililer günü için paylaştığı Tweet’i NFT haline getiren İlçe Tweet’i satışa sundu. Tweet 6 bin dolara alıcı bulurken gelir ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

NFT teknolojini kullanarak yeni teknolojilere ayak uyduran Datça Belediyesi şimdide kripto para çıkarak kripto para piyasalarına erken yatırım yapanlardan bir oldu.

Twitter’a baktığımız zaman birçok insan bu projeyi merakla ve ilgiyle takip ettiğini görebiliyoruz. Birçok insan belediyeyi tebrik ederken bazı insanlar ise belediyenin başka önceliklerinin olması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Kripto paralar ve borsalar hakkında her türlü bilgiye Teknotomy girişim yatırım bölümünden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu