Oyun

Death Stranding Satışları Şaşırttı

İlk olarak PlayStation 4’e özel olarak çıkan Death Stranding satışlarıyla şaşırttı. Konsol sürümüyle oldukça beğenilmiş olan oyun daha sonradan PC’ye uyarlandı. Digital Bros, en son açıklamış olduğu mali raporuyla oyunun satış rakamlarını paylaştı. 27 milyon dolar kazandıran oyun, şirketin satış olarak diğer oyunlarını geride bıraktı.

Death Stranding Satışlarıyla Herkesi Şaşırttı
Death Stranding Satışlarıyla Herkesi Şaşırttı

6 Aylık Death Stranding Satışları Şoke Etti

Açıklanmış olan rapora göre oyun geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya çıktı. Oyun dünyasına giriş yaptıktan sonra 31 Aralık 2020 itibariyle oyun, 27 milyon dolardan daha fazla gelir sağladı. Böylece Control ve Ghostrunner gibi şirketlerin yayıncılığını yapmış oldukları AAA oyunlarını da geride bırakmış oldu.

Control ise oyun dünyasına giriş yapınca son derece iyi bir performans gösterdi. Kısa bir süre içerisinde yüksek çaplı satış rakamlarına ulaştı. Ancak Death Stranding’le arasındaki fark belliydi. 

Control PC’de dahil olmak üzere bütün platformlara aynı anda çıkış yaptı. Böylelikle oyuncuların oyuna istedikleri zaman istedikleri platformlardan ulaşma imkanı vardı. Fakat Death Stranding’i oynamak isteyen oyuncular mecburen PlayStation 4 almak zorunda kaldı. Bu da oyunun PC platformlarına geldiği zaman tekrarlanacak şekilde satın alınmasını engellemiş oldu.

Digital Bros’un paylaşmış olduğu istatistiklerde oyunun PC sürümü dijital olarak kazanılmış gelirin %66’sından fazlasını oluşturuyor. PlayStation, Xbox ve Nintedo’dan elde edilmiş olan kazanç ise %28’lik bir hedefe ulaşmış durumda.   

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu